Piast pokonuje Zagłębie. Teraz czas na derby

Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin. Pierwszego gola zdobył Łukasz Hanzel, a wynik ustalił Ruben Jurado.

Pierwsza połowa została zdecydowanie zdominowana przez podopiecznych trenera Marcina Brosza. Gospodarze niemalże w ogóle nie stwarzali sobie sytuacji podbramkowych. Zupełnie inaczej wyglądało to w Piaście. Już w dziesiątej minucie były zawodnik Zagłębia – Łukasz Hanzel – wykorzystał błąd Michała Gliwy, który „wypluł” piłkę przed siebie po niegroźnym strzale. „Hanzi” dobiegł do futbolówki a następnie posłał ją nad bezradnym bramkarzem wprost do siatki.

Kolejna okazja nadarzyła się chwilę później, kiedy Radosław Murawski uderzył piłkę z dystansu. Gliwa „zahaczył” ją jeszcze końcówkami palców i dzięki temu futbolówka zatrzymała się na słupku bramki.

Druga połowa była w wykonaniu gliwiczan równie udana, co pierwsza. Gracze z Okrzei dobrze wiedzieli gdzie się ustawiać, żeby goście nie potrafili stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia gola.

Co więcej – w sześćdziesiątej pierwszej minucie – podwyższyli korzystny wynik na 2-0. Autorem drugiego trafienia był Ruben Jurado, zdobywając bramkę z ostrego kąta.

W końcówce spotkania sędzia ukarał aż trzech zawodników czerwonymi kartkami (były one w konsekwencji drugiej żółtej). A ukarani zostali – Adam Banaś, Łukasz Hanzel i Krzysztof Król.

Ostatecznie gliwiczanie wygrali w Lubinie, inkasując komplet punktów. To też pozwoliło awansować niebiesko-czerwonym na ósme miejsce w tabeli.

30 listopada o godz. 18.00 Piast Gliwice na własnym boisku podejmie Górnika Zabrze. Kibice z Zabrza dostali 1400 biletów.

(piast-gliwice.eu/fot. T-Mobile Ekstraklasa/x-news)