Grają w futsal i pomagają potrzebującym dzieciom. Oto NLF

18 drużyn, 34 kolejki ligowe, 160 zawodników i 306 rozegranych spotkań. Już wiecie o czym mowa?

15 września ruszyła II edycja charytatywnej Niedzielnej Ligi Futsalu! NLF jest pierwszą charytatywną ligą futsalową w Gliwicach, z której cały dochód organizator – Stowarzyszenie Cała Naprzód, przekazuje na pomoc swoim beneficjentom. W zeszłym sezonie Cała Naprzód wspomogła kwotą prawie 12 tysięcy złotych Pawła Lewka i Szymona Żydka. W tym sezonie gramy dla 5-letniej Ani Urban, która urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową oraz z zespołem Arnolda-Chiari.

Aneczka Urban potrzebuje ortez, które umożliwiałyby jej poruszanie się. Dzięki nim możliwe będzie pionizowanie, co jest niezbędne do poprawnego funkcjonowania i rozwoju organów wewnętrznych oraz wzmocnienia układu kostnego przez co zmniejsza się ryzyko wystąpienia osteoporozy. Niestety tego typu ortezy trzeba zmieniać raz na rok lub w najlepszym wypadku co półtora roku, a ich koszt to około 80.000 zł, dlatego Cała Naprzód ma zamiar wspomóc właśnie ten cel.

Patronat medialny infogliwice.plOprócz pomocy niepełnosprawnym głównym celem ligi jest dobra zabawa – grają tutaj przede wszystkim pasjonaci, a poziom rozgrywek jest wyrównany. W zeszłym sezonie w grze o puchar NLF brało udział 14 drużyn, a dziś jest ich już 18!

Obecnie po 11 kolejkach na szczycie tabeli jest obecny mistrz ligi – Alcon, a w bardzo zaciętej walce o tytuł Króla Strzelców prowadzi Norbi Sobczak z drużyny Karcher Gliwice z 41 bramkami na koncie.

Ostatnio też coraz więcej osób zasiada na trybunach. Zawodnikom kibicują córki i synowie, żony, znajomi, a po niedzielnej mszy dopingować swoich wnuków przychodzą babcie i dziadkowie. Niedzielna Liga Futsalu poprzez sport, pomoc niepełnosprawnym i dobrą zabawę zrzesza ludzi w każdym wieku.

Cała Naprzód stara się cały czas rozwijać ideę NLF, a o nowościach, współpracy z coraz to nowszymi podmiotami i przede wszystkim o sukcesach grających drużyn możecie poczytać na zupełnie nowej stronie internetowej: www.niedzielnaligafutsalu.pl. Poza tym niezmiennie widzimy się w niedzielne przedpołudnia na hali SP1 przy ul. Kozielskiej 39. Bierzcie znajomych i wpadajcie!

A w infogliwice.pl, które oficjalnie patronuje Niedzielnej, co jakiś czas znajdziecie relację z rozgrywek!

tabela-nlf

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI