Piesi i rowerzyści na DTŚ. Głupota nie zna granic

Piesi spacerujący w tunelu, rowerzyści wjeżdżający na Drogową Trasę Średnicową. Nie ma tygodnia, aby ktoś nie próbował łamać przepisów jednoznacznie mówiących, że DTŚ to nie deptak czy ścieżka rowerowa.

Zarząd Dróg Miejskich przypomina, że średnicówka to droga przewidziana dla ruchu kołowego za wyjątkiem rowerów, pojazdów wolnobieżnych i zaprzęgowych.

Przed każdym wjazdem na DTŚ ustawione są znaki wyraźnie zabraniające poruszania się pieszo lub rowerem po tej drodze. Betonowe bariery drogowe rozdzielające jezdnie, to elementy wyraźnie wskazujące na brak możliwości przejścia i przejazdu na drugą stronę.

Niestety wg obserwacji zarządcy drogi to coraz bardziej nasilające się zjawiska w ostatnim czasie. Zarząd Dróg Miejskich przypomina, że poruszanie się pieszo, rowerem lub np. traktorem po Drogowej Trasie Średnicowej jest niezgodne z przepisami ustawy – Prawo o ruchu drogowym i skutkować może sankcjami prawnymi przewidzianymi w tejże ustawie bądź kodeksie wykroczeń.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Egon
Egon
5 lat temu

Artykuł jest w kontekście DTSki, ale warto by poruszyć jeszcze jedną niepoważną praktykę. Od jakiegoś czasu na naszych drogach jest wysyp maratończyków.

ja
ja
5 lat temu

Głupotą to jest poprowadzenie trasy szybkiego ruchu przez centrum miasta. Trasy tranzytowej, którą jedzie wiele TIR-ów na strefę ekonomiczną – wybierają DTŚ zamiast jechać autostradą A4.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI