Pijany motocyklista i akcja „trzeźwość”

Wczoraj po godzinie 19.00 na ul. Kozielskiej w Gliwicach policjanci z wydziału ruchu drogowego zainteresowali się pewnym motocyklistą.

Zainteresowali się, bo motocykl jechał zygzakiem. Kierowca został zatrzymany. Okazał się nim 40-letni mężczyzna, kompletnie pijany. Badanie wykazało u niego aż 2,6 promila alkoholu! Podejrzanego czeka proces karny, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast we wtorek od rana w wielu punktach miasta kierowcy mogą zostać zatrzymani, aby „dmuchnąć w balonik”.

Dzisiaj o godzinie 5.00 na terenie powiatu gliwickiego rozpoczęła się akcja „Trzeźwość”.

Policjanci kontrolują stan trzeźwości kierowców.

Działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg prowadzone będą w godzinach od 5.00 do 13.00.

Cel to poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków, w tym tych spowodowanych przez osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. Miejsca kontroli są zmieniane w czasie trwania akcji.

(KMP Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
10 lat temu

Nie ma co pisać ile mu grozi. I tak tyle nie dostanie, a w tym przypadku to pewnie 3 miesiące w zawieszeniu . . . Martwe prawo, ale prawo . . .

swiadek zdarzenia
swiadek zdarzenia
10 lat temu

Wcale policja nie widziala rzekomego zygzaka kierowcy motoru bo podjechali jak on uległ wypadkowi i sam się zatrzymał jak upadł. Poza tym nie został zatrzymany tylko odwieziony do szpitala więc głupoty ktoś wypisuje.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI