Pijany na hulajnodze. Zapłaci 2500 zł

Alkohol i jazda hulajnogą elektryczną może równać się mandatowi. Przekonał się o tym 23-latek z Gliwic, który jazdę zakończył z mandatem w wysokości 2500 zł. Niech ten przykład będzie przestrogą dla innych, że mundurowi również i tę grupę użytkowników drogi mają pod lupą.

„W niedzielny poranek, policjanci gliwickiej drogówki wzięli pod lupę, jadącego na hulajnodze elektycznej ulicą Wrocławską mężczyznę. Ich zainteresowanie wzbudziły chwiejne manewry 23-latka. Jak słusznie przypuszczali, wynik badania na zawartość alkoholu wskazał ponad promil. Mieszkaniec Gliwic, prócz dalszej przejażdżki, otrzymał od stróżów prawa mandat w wysokości 2500 złotych” – informuje policja.

Przypominamy:
zmiany w kodeksie wykroczeń, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (pomiędzy 0,2 a 0,5 promila alhoholu we krwi). Ten czyn zagrożony jest w przypadku jazdy pojazdem mechanicznym, grzywną w wysokości nie niższą niż 2500 złotych, a w przypadku innych pojazdów, karą grzywny w wysokości nie niższąj niż 1000 złotych. Z kolei, jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), a prowadzi pojazd inny niż mechaniczny zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
2 miesięcy temu

ubytki ponoć ktoś na trzeźwo spowodował:-D
Faktury się zgadzają.

Bojkowska skrzyżowanie na parking Tesco/Netto/ProLogis, pierwsze „inteligentne” przejście/przejazd/skrzyżowanie z podpórką na Świecie w Gliwicach.

Widać ile razy poprawiali sam łuk XD i dalej jest ujowo.

IMG_20220704_152136.jpg
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI