r e k l a m a
spot_imgspot_img

Piłkarz Piasta został magistrem. Teraz chce być doktorem!

Piłkarz powinien się rozwijać nie tylko fizycznie, ale także nie może zapominać o edukacji.

Często kariera piłkarska uniemożliwia zdanie matury, nie mówiąc o studiach. Jednym z wyjątków w tej kwestii jest hiszpański pomocnik Piasta Carles Marc Martinez, który właśnie obronił tytuł magistra.

– Zakończyłem studia na poziomie Master (odpowiednik polskiego magistra) w zakresie odżywiania sportowego. Otrzymałem właśnie wyniki, udało mi się uzyskać notę 9,6/10 i oficjalnie mam tytuł magistra! – cieszy się piłkarz.

Zawodnik studiował na odległość, na tym samym uniwersytecie, na który uczęszczał słynny Juan Mata z Manchesteru United. – To była bardzo ciężka droga dojść do tego poziomu wykształcenia. Wielokrotnie wspominałem, że niełatwe jest łączenie pracy zawodowego piłkarza i równoczesne studiowanie. Kiedy wracasz wyczerpany po treningu często brakuje siły na to, aby chwycić podręcznik do ręki. Ale udało się – jestem bardzo szczęśliwy.

Carles bardzo poważnie myśli o tym, co będzie robił po zakończeniu kariery. Dlatego nie spoczywa na laurach i myśli już o kolejnych wyzwaniach, oprócz zajęcia z Piastem miejsca w pierwszej ósemce: – W ciągu najbliższych miesięcy zajmę się badaniami, gdyż następnym celem jest zrobienie doktoratu! – zapowiedział.


fot. Adam Ziaja

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cliper
cliper
9 lat temu

a jaki bojowy na boisku!na derbach pokazał prawdziwe rogi hiszpańskiego byczka

das
das
9 lat temu

Właśnie nic nie pokazał i to jest problem!!!

cliper
cliper
9 lat temu

pewnie nie widziałeś starcia z żabolami po zejściu Badii

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

GRATULACJE

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI