r e k l a m a


Pionierów-Perseusza już przejezdna (TV)

spot_img
r e k l a m a

Zakończyła się przebudowa ulic Pionierów i Perseusza – od ronda przy Drodze Krajowej nr 88 do skrzyżowania z ul. Oriona.

Ostatni z wyremontowanych odcinków ul. Pionierów – od skrzyżowania z ul. Wielkiej Niedźwiedzicy do ronda przy DK 88 – został oddany do użytku dziś rano. – Nawierzchnia jezdni tych dwóch ulic była w bardzo złym stanie technicznym. – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

– Wyrwy i dziury stanowiły poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu – dodaje rzeczniczka ZDM.

Zwłaszcza, że ulice Perseusza i Pionierów są znacznie obciążone ruchem, bo stanowią lokalną obwodnicę jednego z największych gliwickich osiedli. Dzięki nim mieszkańcy Kopernika czy Łabęd mogą szybciej dojechać do centrum, omijając sporą część zatłoczonej zwykle ul. Toszeckiej.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2011_12/20111221_pionierow-perseusza.flv” /]
 

Remont tych ulic pośrednio wiązał się również z budowaną w ich sąsiedztwie estakadą nad torami kolejowymi. Konieczne było połączenie obiektu z ul. Perseusza.

Roboty rozpoczęły się na początku roku i były prowadzone etapami. Odnowiono nawierzchnię, wyregulowano szerokość jezdni i jej przebieg. Przebudowano podziemną infrastrukturę (sieci: kanalizacyjną, wodociągową, energetyczną, gazową i cieplną), systemy kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego. Ułożono nowe chodniki, a istniejące przystanki komunikacji miejskiej zmieniono się w pełnowymiarowe zatoki. Uregulowano też lokalny ruch rowerowy – ścieżkę rowerową wytyczono po jednej stronie ulicy.

Efekty przebudowy są widoczne zwłaszcza na ulicy Perseusza. Na skrzyżowaniu z ul. Gwiazdy Polarnej powstało czterowylotowe rondo, z którego w przyszłości będziemy wjeżdżać na estakadę.

Inwestycję na zlecenie ZDM-u realizowało gliwickie Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów. Przebudowa kosztowała ponad 13,5 mln zł.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lol
lol
12 lat temu

Ulica Peryszeusza… Widać urzędnicy są doskonale poinformowani.

ms
ms
12 lat temu

ot polska gospodarnosc. to trzeba bylo jakos poinformowac ludzi. toszecka wczoraj praktycznie stala, znaki zakazu nie sciagniete, a tamtedy mozna bylo w pewnym stopniu rozladowac ruch. paranoja…

F
F
12 lat temu

ciekawe co pani rzecznik ZDM’u mówi, że obie ulice miały zły stan nawierzchni 🙂 a ciekawe co powie na nawierzchnie ulicy Toszeckiej czy Daszyńskiego? tam to jest dopiero tragedia, wstyd, kilkudziesięcioletnie zaniedbanie, niech biorą przykład z Rybnika czy Żor gdzie asfalt jest gładki jak „pupa niemowlaka” i kilkanaście rond i obwodnica miasta!!!! Do roboty!!!

groch
groch
12 lat temu

Ale bzdury, te ulice były w bardzo dobrym stanie, gładkie i gdzie te dziury ?? Wyrzucono w błoto 13 mln remontując dobrą drogę która tego remontu nie potrzebowała, jedynie zbudowanie ronda pod estakadę i nędzne chodniki i droga rowerowa – to miało sens, ale same jezdnie ?? były przecież kilka lat temu wykonane, kto za taka niegospodarność odpowie ???

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI