r e k l a m a


PIT złożysz w Urzędzie Miejskim. Nie zapomnij przekazać 1%

Jeszcze nie zdążyłeś rozliczyć się z fiskusem?

Od 16 do 30 kwietnia mieszkańcy Gliwic będą mogli składać pisemne zeznania podatkowe w Urzędzie Miejskim. Pracownicy gliwickiej skarbówki będą pełnić dyżury od poniedziałku do środy w godzinach od 8.00 do 16.00, w czwartki od 8.00 do 17.00, w piątki od 8.00 do 15.00. Warto wiedzieć, że w Gliwicach działa ponad 30 organizacji pożytku publicznego, którym można przekazać jeden procent podatku.

Urzędy skarbowe zachęcają do korzystania z wygodnej metody przesyłania deklaracji podatkowych drogą elektroniczną – poprzez stronę internetową www.e-deklaracje.gov.pl.

Ministerstwo Finansów zapewnia, że system internetowy stworzony został w taki sposób, by można było z niego korzystać bez żadnego wysiłku. Prowadzi krok po kroku przez wypełnianie formularzy, a potem wysłanie deklaracji. Do wysłania najpopularniejszych druków nie jest potrzebny kwalifikowany podpis elektroniczny. Bez niego złożymy PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A oraz PIT-19A za 2011 r. i wniosek PIT-16 w 2012 r.

Złożone prawidłowo zeznanie pozwala na wygenerowanie Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO). Jest ono traktowane na równi z dowodem nadania listu poleconego czy złożeniem zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

Co roku mamy możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na potrzeby wybranej OPP. Wystarczy wpisać odpowiedni numer KRS na formularzu.

Spis organizacji, którym 1% możemy przekazać znajduje się tutaj.

Gliwicki Ośrodek Integracji Niepełnosprawnych przy ul. Zwycięstwa 34 zaprasza na ostatnie spotkanie z pracownikami I Urzędu Skarbowego w Gliwicach.

13 kwietnia w godzinach od 11.30 do 13.00 urzędnicy pomogą osobom niepełnosprawnym w wypełnianiu PIT-ów, udzielą informacji na temat ulg i odliczeń za rok 2011.

Ponadto w każdy piątek w godzinach od 16.30 do 18.30 w GOIN można skorzystać z bezpłatnej fachowej pomocy w wypełnianiu PIT-ów.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI