spot_img


Place zabaw dla wszystkich szkół. To nie plan, to rzeczywistosć

W ciągu kilku ostatnich lat przy gliwickich podstawówkach powstawały place zabaw, które były budowane w ramach ogólnopolskiego programu „Radosna Szkoła” dofinansowanego z budżetu państwa.

Pierwsze tego typu obiekty w naszym mieście powstały w 2010 r. Łącznie są już 24 place zabaw.

Swoich „ogródków jordanowskich” nie mają jeszcze tylko 3 gliwickie podstawówki. Niebawem się ich doczekają. Warto zaznaczyć, że po zrealizowaniu tegorocznych inwestycji place zabaw będą już przy wszystkich gliwickich podstawówkach.

W tym roku place zabaw powstaną przy szkołach podstawowych nr 2 Wilczym Gardle, nr 36 przy ul. Robotniczej i nr 38 w Łabędach.

– Od początku trwania projektu wybudowano 24 place za blisko 5 milionów złotych. Połowę tej kwoty wyasygnowało miasto Gliwice – mówi Mariusz Kucharz, naczelnik Wydziału Edukacji w gliwickim Urzędzie Miejskim.

Przy szkołach nr 2 i 36 uczniowie będą mieli do dyspozycji zestawy zabawowe ze zjeżdżalniami, podestami, drabinkami, rurami strażackimi, a także huśtawki i bujaki. Natomiast przy SP nr 38 stanie duży zestaw do zabawy z czterema wieżami, połączonymi mostkami linowymi i podestami, ze zjeżdżalniami, ślizgiem strażackim, tunelem, ścianką wspinaczkową i drążkami sprawnościowymi. Mali łabędzianie będą też mogli szaleć na huśtawce wagowej i skuterze na sprężynie. Place zabaw będą miały ogrodzenie i syntetyczną nawierzchnię amortyzującą upadki. Prace budowlane powinny zakończyć się jesienią.

Warto dodać, że po godzinach lekcyjnych place zabaw są dostępne dla wszystkich mieszkańców. Łączny koszt tegorocznych inwestycji to ponad 400 tys. zł.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
magik200
magik200
7 lat temu

Proponuje budowę placu zabaw w rejonie ulicy Spółdzielczej w Gliwicach – dzieci nie mają się gdzie bawić

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI