r e k l a m a


Płatne parkowanie: Jak zdobyć „Abonament mieszkańca” na dwa samochody?

Wielu mieszkańców pyta o „Abonament mieszkańca”, który uprawnia do postoju w strefach płatnego parkowania za 120 zł rocznie.

Takie pytania pojawiają się na stronie www.parkowaniegliwice.pl.

Jestem posiadaczem dwóch samochodów osobowych. Czy mogę wykupić „Abonament mieszkańca” na oba pojazdy?
Zgodnie z uchwałą Rady Miasta istnieje ograniczenie polegające na możliwości wniesienia opłaty ryczałtowej tylko dla 1 pojazdu na osobę. Natomiast nie ma ograniczenia co do ilości wydanych „Abonamentów mieszkańca” na rodzinę lub gospodarstwo domowe. Jeśli gospodarstwo zamieszkuje tylko 1 osoba, to może otrzymać tylko 1 „Abonament mieszkańca”, nawet jeśli posiada zarejestrowane 2 lub więcej pojazdów. Jeśli dwie osoby zamieszkują w gospodarstwie domowym, to oczywiście przysługują 2 winiety, pod warunkiem, że każda z tych osób jest właścicielem/współwłaścicielem pojazdu.

Jestem mieszkańcem SPP i mam zarejestrowane na siebie dwa samochody. Jeden użytkuję ja a drugi użytkuje żona. Wspólnie stanowimy gospodarstwo domowe trzy osobowe (łącznie z dzieckiem). Żona posiada zameldowanie czasowe. W jaki sposób mogę uzyskać „Abonament mieszkańca” na dwa samochody, których jestem posiadaczem?
Dokumentami upoważniającymi do nabycia „Abonamentu mieszkańca” są: dowód osobisty, dowód rejestracyjny wnioskującego, złożone pod rygorem odpowiedzialności karnej o której mowa w art. 233 kk §1 oświadczenie o zameldowaniu przy ulicy, na której wyznaczono SPP, a w przypadku pojazdów użytkowych w ramach umowy leasingowej, najmu lub użyczenia – dodatkowo poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii tej umowy.
Jeżeli małżonka nie figuruje jako właściciel w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, a jest zameldowana na obszarze SPP, musi udokumentować podczas ubiegania się o„Abonament mieszkańca”, że jest użytkownikiem tego pojazdu. I są tutaj dwie możliwości: ustanowienie małżonki współwłaścicielem pojazdu, co zostanie odnotowane w dowodzie rejestracyjnym pojazdu albo spisanie umowy użyczenia pojazdu pomiędzy małżonkami.

Więcej pytań i odpowiedzi znajdziesz na stronie www.parkowaniegliwice.pl.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tester
tester
9 lat temu

Szanowny właścicielu „10 samochodów” po domem, zamierzam również parkować tam gdzie ty i to codziennie, więc wykupuję sobie miejsce parkingowe do osiemnastej bo mi na to przepisy pozwalają.
dziękuję za uwagę miłego parkowania „10 samochodów”

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI