Pobiegnij razem z psem – pierwszy raz w Gliwicach

Już w sobotę 8 października w Europie Centralnej odbędzie się pierwszy bieg dog trekkingowy.

To okazja do wspólnego aktywnego spędzenia czasu razem ze swoim czworonożnym przyjacielem, a także szansa na adopcję psów ze śląskich schronisk.
– Jesteśmy miejscem, które mieszkańcom Śląska w bardzo jednoznaczny sposób kojarzy się ze zwierzętami – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Europy Centralnej w Gliwicach. – Dlatego cieszymy się, że ponownie możemy zaprosić do aktywnego spędzenia czasu ze swoimi pupilami. To wydarzenie ma też uczyć odpowiedzialności, jaka ciąży na właścicielach psów. Zawody dog trekkingowe to wyzwanie dla każdego, kto nie tylko myśli o rywalizacji, ale chce spędzić wspólnieczas ze swoim ukochanym czworonogiem. Żeby wziąć udział w zawodach wystarczą dobre chęci oraz odrobina kondycji. Priorytetem jest jednak dobro zwierzęcia. Dla zainteresowanych przygotowano dwa dystanse – 8 i 16-kilometrowy. – Umożliwiają one start niemal każdemu psu, niezależnie od wieku czy wielkości – mówi Grzegorz Adamczak, jeden z organizatorów akcji.
– W trakcie naszych zawodów mogą biec z nami również rodzice dziećmi w wózkach. Oprócz samych zawodów w najbliższą sobotę na Pszczyńskiej 315 będzie można spotkać się ze specjalistami i ekspertami, którzy zdradzą sekrety opieki nad najlepszym przyjacielem człowieka. Czekają porady behawioralne, weterynaryjne i żywieniowe. Nie zabraknie również okazji do poznania zasad psich zaprzęgów. Specjalne niespodzianki będą czekać też dla najmłodszych w ramach akcji „Bezpieczny pies” – maluchy dowiedzą się, jak witać się z psami, a także poznają zasady mowy oraz zachowania w niebezpiecznych sytuacjach. Zainteresowani adopcją, powinni pojawić się w okolicach godz. 14:00. Wtedy spotkają się z psami oraz wolontariuszami ze śląskich schronisk.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na www.europacentralna.eu oraz na stronie www.czlowiekipies.pl, gdzie znajduje się formularz on-line, umożliwiający zapisanie się na bieg. Rejestracja uczestników rusza w najbliższą sobotę o godz. 8:00. Godzinę później wystartują uczestnicy trasy 16-kilometrowej, a o godz. 10:00 – 8-kilometrowej. Z porad fachowców i specjalistów już we wnętrzu Europy Centralnej będzie można skorzystać od godz. 11:30. Zwycięzców poznamy ok. godz. 15:00.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI