r e k l a m a


Pociąg z Gliwic do Rybnika. Jakim cieszy się zainteresowaniem?

Niemal 3 tysiące pasażerów od 10 czerwca do 5 lipca skorzystało w dni robocze z nowego połączenia Kolei Śląskich na trasie łączącej Gliwice z Rybnikiem. Najwięcej pasażerów wsiadło na dworcu w Gliwicach. Największym powodzeniem cieszyły się pociągi odjeżdżające o godz. 14.21 z Gliwic i o godz. 7.00 z Rybnika.

Koleje Śląskie podsumowały pierwsze cztery tygodnie działania połączenia kolejowego na trasie Gliwice – Rybnik.

2952 – dokładnie tylu pasażerów zarejestrowały liczniki zamontowane w pojazdach kursujących w dni robocze (odnotowane zostały wejścia do pociągu na poszczególnych dworcach, stacjach i przystankach).

Najwięcej pasażerów wsiadło na dworcu w Gliwicach – 1140, a najmniej – 113 – na przystanku w Przyszowicach. Największym powodzeniem cieszyły się pociągi odjeżdżające o godz. 14.21 z Gliwic (509 pasażerów) i o godz. 7.00 z Rybnika (455 podróżnych).

Jednym z wnioskodawców utworzenia tego bardzo potrzebnego połączenia pomiędzy miastami była prezydent Gliwic, Katarzyna Kuczyńska-Budka.

S17 powtórzy sukces połączeń między Bytomiem a Gliwicami?
Pierwsze statystyki połączeń między Rybnikiem a Gliwicami na linii S17 przypominają zainteresowanie wprowadzonych w grudniu 2021 roku bezpośrednim połączeniem kolejowym na linii Gliwice – Bytom.

– Zmiana przyzwyczajeń pasażerów i przesiadka z samochodu do pociągu to proces, który wymaga czasu. Na bieżąco monitorujemy liczbę pasażerów – mówi Krzysztof Klimosz, prezes Kolei Śląskich, który wierzy, że linia S17 powtórzy frekwencyjny sukces pociągów kursujących na trasie z Bytomia do Gliwic.

Od września więcej połączeń
Regionalny przewoźnik – oprócz dotychczas kursujących składów weekendowych na trasie z Gliwic do Rybnika – 10 czerwca uruchomił dodatkowo osiem pociągów na dobę (4 pary), które kursują w dni robocze. To jednak nie koniec. – Od września Koleje Śląskie uruchomią na tej trasie 18 codziennych połączeń (9 par pociągów) – zapowiada Krzysztof Klimosz.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI