r e k l a m a

spot_imgspot_img

Podwyżki dla gliwickich radnych są naprawdę spore

4294,61 zł wynosi maksymalna wysokość diet radnych na wszystkich szczeblach samorządu w 2022 r.

Po tym, jak gliwicka Rada Miasta przyznała podwyżkę o niemal 100% prezydentowi Adamowi Neumannowi, teraz będzie głosowała w sprawie wzrostu własnych diet.

Wysokość diety radnego zróżnicowana jest w zależności od pełnionej funkcji w Radzie Miasta. Przewodniczący Rady, Marek Pszonak, będzie otrzymywał dietę w wys. 100% podstawy, czyli 4294,61 zł.

Wiceprzewodniczący Rady oraz przewodniczący komisji stałych i przewodniczący komisji doraźnych Rady otrzymają, dietę w wys. 95% podstawy (4079,88 zł). Wiceprzewodniczący komisji stałych i wiceprzewodniczący komisji doraźnych Rady otrzymają dietę w wys. 90 % podstawy (3865,15 zł).

Pozostali radni otrzymają dietę w wysokości zależnej od liczby komisji, do których należą: 2 lub 3 komisje – 85% podstawy (3650,42 zł), 1 komisja 75% podstawy (3220,96%), gdy radny nie zasiada w żadnej komisji 30% podstawy (1288,39 zł).

Przeczytaj też: Czy Adam Neumann będzie startował w wyborach? Zdecyduje m.in. jego żona

W przypadku przewodniczącego Rady Miasta, Marka Pszonaka, wynagrodzenie wzrośnie ze średnio 2684 zł (wyliczone na podstawie oświadczenia majątkowego za 2020 r.) do 4294,61 zł. Wiceprzewodnicząca RM, Krystyna Sowa, otrzymywała średnio 2415 zł, teraz 4079,88 zł. Podobnie wiceprzewodniczący Zdzisław Goliszewski i wiceprzewodnicząca Ewa Potocka.

Radni otrzymają również zwroty kosztów podróży służbowych.

Na mocy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wolne od podatku dochodowego są diety oraz kwoty stanowiące zwrot kosztów, otrzymywane przez osoby wykonujące czynności związane z pełnieniem obowiązków społecznych i obywatelskich – do wysokości nieprzekraczającej miesięcznie kwoty 3000 zł.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zenek
Zenek
2 lat temu

Mało trzeba było sobie 200% większą pensje dać

ART
ART
2 lat temu

Aż się wierzyć nie chce….Złodzieje. A ty biedaku jeden z drugim oraj aż padniesz.Przykre to..

Krystyna
Krystyna
2 lat temu

Co za banda! Za co oni biorą te pieniądze? Za jedno powiedzenie w miesiącu? Dramat!!!!!

Jan
Jan
2 lat temu

Najgorszy prezydent w historii Gliwic nie ma już szans na ponowne wybranie . Ja zagłosuje na Kajetana Gorniga bo jest młody i z pomysłem i otwarty na dialog

Emeryt
Emeryt
3 miesięcy temu
Reply to  Jan

Facet kombinator, nie wystarczy prezesowi szpital karierowicz niech spada do Mysłowic takich tu piękne Gliwice nie chcemy

Jan
Jan
2 lat temu

A płaczą, że na szpital nie ma

jan
jan
2 lat temu

a ludzie ktorzy ciezko pracuja w opiece spolecznej i maja tak wielka odpowiedzialnosc za zycie inych ludzi zarabiaja grosze

jan
jan
2 lat temu

a co z pracownikami opieki spolecznej ? kiedy podwyzki

..,, czyszyn
..,, czyszyn
2 lat temu

Frankiewicz wróci i dokończy dzieła a Neumman będzie jego lewą ręką

strażnik teksasu
strażnik teksasu
2 lat temu

Dlaczego cały czas te same twarze i nazwiska, powinni rozgonić to towarzystwo obiboków

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI