„Policja chce mnie wylegitymować. Czy mogę odmówić?” Porady prawne

Coraz częściej internauci zadają pytanie czy mogą odmówić policjantowi podania swoich danych osobowych lub okazania dokumentów.

Przepisy jasno określają jak powinno przebiegać legitymowanie i co powinien zrobić wówczas policjant. Jakie prawa ma osoba legitymowana i czy może gdzieś poskarżyć się na złe potraktowanie przez funkcjonariusza? Na pytania odpowiada radca prawny Paweł Strumiński. Zapraszamy na kolejny odcinek porad prawnych w portalu infogliwice.pl.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
2 lat temu

Pan Radca do końca nie ma wiedzy w zakresie legitymowania przez policjanta, ponieważ nie każdy ma dokumenty tożsamosci ze zdjęciem przy sobie i nie ma zapisu prawnego, żeby nosić dokumenty tożsamości ze zdjęciem przy sobie. Policja notrycznie narusza przepisy prawne, policjanci są bezkarni i tak samo nie znają przepisów ustawy o policji jak i rozporządzenie o uprawnieniach. Wstyd i żenada. Wydziały Audytu i Kontroli Komend Wojewódzkich Policji w Polsce są stronnicze. Sami nie znają przepisów. Każdy obywatel, który popełni wykroczenie ma prawo do kary w postaci środka pouczającego, którego nigdy nie stosuje policja tylko od razu wystawia mandat. W tym… Czytaj więcej »

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI