Policja: numer 112 będzie nadal działał

1 grudnia informowaliśmy o wyprowadzce policjantów z CRG.

Dziś głos w tej sprawie zabrała policja. „30 listopada br. dwa stanowiska obsługi numeru alarmowego 112 zostały przeniesione z siedziby CRG do siedziby KMP w Gliwicach. Z punktu widzenia mieszkańców naszego rejonu nic się nie zmieniło – po wybraniu numeru 997 i 112 telefon zostanie odebrany przez jednego z dwóch całodobowo dyżurujących policjantów. Fizyczne przeniesienie stanowisk dyspozytorów policji zostało wymuszone obiektywnymi okolicznościami prawnymi”.

„30.11.2012 r. w policji wdrożono nowy informatyczny system wspomagania dowodzenia (SWD) powiązany z numerami alarmowymi 112 i 997. Przepisy wprowadzające nowe rozwiązanie określiły miejsca, w których system może być użytkowany. Wobec prawnej niedopuszczalności użytkowania go poza obiektami należącymi do policji nie pozostało nic innego, jak przenieść stanowiska alarmowe do siedziby KMP Gliwice.

Przypominamy, że zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy Wojewodą Śląskim a Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach numery alarmowe 112 obsługiwane są przez policję.

W sensie funkcjonalnym uzyskanie pomocy pod numerem 112 nie ulegnie żadnym odczuwalnym zmianom dla dzwoniącego.

W CRG całodobowo numer obsługiwali dwaj policjanci i ci sami policjanci będą odbierać numery alarmowe w KMP. Przewidujemy, że jedyną różnicą pomiędzy stanem aktualnym a poprzednim to miejsce służby dyżurujących policjantów” – czytamy w oświadczeniu policji.

Więcej o sprawie tutaj

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arsen
Arsen
9 lat temu

Okazuje się, że to …, no tak! ale numer! to Policja była tym CRG! Policja wyszła z CRG i…zaczął tam wiać wiatr, liście zaganiać!

GADKA
GADKA
9 lat temu

TERAZ JUZ NIC SIE NIE USTALI KTO DZWONI Z JAKIEGO NUMERU, PROBLEM BEDZIE MIALA TEZ STARZ MIEJSKA W USTALANIU DANYCH OSOBOWYCH….

PARYS
PARYS
9 lat temu

Bzdura – dużo gorsza jakość, problem z połączeniem się na nr. alarmowe – brak osobistej koordynacj z innymi służbami ratowniczymi przez to utrudniona wymiana informacji. W Komendzie dyżurni pracują na niekompletnym i starym sprzęcie co odbija się na jakości a przede wszystkim na szybkości i realizacji przyjmowanego zgłoszenia. Zaś pomieszczenia ,,Stanowiska Kierowania” to delikatnie mówiąc paranoja !!!

999
999
9 lat temu

co

p’

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI