r e k l a m a


Policja przejęła sporo narkotyków. 32-latek aresztowany

Prawie 300 gramów twardych narkotyków w mieszkaniu gliwiczanina, amfetamina, „kryształ”, czyli metaamfetamina i gotówka – to rzeczy ujawnione podczas przeszukania. Zatrzymanie dwóch mężczyzn, z których jeden uczynił sobie źródło dochodów z handlu narkotykami, to efekt pracy kryminalnych z I komisariatu. 32-latek został tymczasowo aresztowany.

– Nasi policjanci walczą z hydrą narkobiznesu. Codziennie zatrzymują osoby posiadające narkotyki, wśród nich także ludzi mających powiązania z narkobiznesem. W niedzielę gliwicki sąd aresztował 32-letniego mieszkańca jednej z kamienic w centrum miasta. Łącznie zdjęto z rynku blisko 2,2 tys. działek amfetaminy i prawie 70 gramów „kryształu” – substancji pochodnej od amfetaminy. W lokalu znaleziono również akcesoria potwierdzające podejrzenia sprzedaży – wagi elektroniczne oraz gotówkę. Zatrzymani to 32- i 25-latek, obaj z Gliwic – informuje policja.

– Wczoraj ujęto kolejne osoby mające udział w podtrzymywaniu zjawiska nielegalnego handlu środkami odurzającymi. W nocy na ul. Franciszkańskiej, podczas przeszukania pasażerów auta, przy dwóch 30-latkach znaleziono narkotyki. Kilka godzin później, na ul. Daszyńskiego, podczas innej kontroli drogowej, wpadł 35-latek. Mężczyzn czekają procesy karne i wyroki – informuje policja.

– Gliwicka policja od dawana prowadzi walkę z narkobiznesem. Ustalaniu sprawców tego rodzaju przestępstw sprzyja brak akceptacji społeczeństwa dla zjawiska narkomanii. Wiele informacji pochodzi od mieszkańców – bardzo często zwykła anonimowa wiadomość skutkuje namierzeniem dilera, a w konsekwencji uchronieniem czyjegoś dziecka od patologii, choroby i degradacji – informuje policja.


– Pamiętajmy, że konsekwencje prawne najdrobniejszego eksperymentu z narkotykiem czy dopalaczem są bardzo dotkliwe. Przestrzegamy: eksperymenty z narkotykami zawsze prowadzą do wielkich problemów, czy to prawnych, czy to zdrowotnych, nie mówiąc już o kosztach społecznych. Wyniki badań oraz doświadczenie lekarzy dowodzą, że amfetamina i metaamfetamina powodują wyrzut dopaminy i noradrenaliny, które niszczą komórki nerwowe, a co za tym idzie – uszkadzają mózg. Uszkodzone komórki nerwowe nie regenerują się i dochodzi do upośledzenia procesów myślowych. Osoba, która zażywa np. „kryształ”, ma ekstremalne skoki ciśnienia, zaburzoną pracę serca i całego układu krążenia. Stosowanie twardych narkotyków nierzadko skutkuje udarem mózgu, często kończącym się śmiercią – podsumowuje policja.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI