Policja z Gliwic zatrzymała kilkanaście osób

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 20 sprawców przestępstw (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń).

Czterech z nich to nietrzeźwi kierowcy. W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się sprawcy rozboju, kradzieży rozbójniczej, pobicia, kradzieży, uszkodzenia ciała, gróźb karalnych, zniszczenia mienia, kierowania wbrew zakazom i cofniętym uprawnieniom, posiadania znacznych ilości narkotyków, znieważenie interweniujących funkcjonariuszy policji.

Policjanci III komisariatu w Gliwicach zatrzymali 41-latka i jego 38-letnią znajomą, którzy wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży zegarka wartości 450 zł na szkodę młodego gliwiczanina, a następnie w celu utrzymania się przy skradzionym mieniu użyli gazu łzawiącego oraz uderzyli pokrzywdzonego butelką w głowę. Mienie odzyskano. Rzecz działa się w późnym wieczorem w rejonie ul. Wrocławskiej w Gliwicach.

Do podobnego przestępstwa doszło w niedzielę w rejonie ul. Tarnogórskiej. Około godz. 17.00 patrol z II komisariatu zatrzymał dwie osoby dorosłe – 35-letnia kobietę, 32-letniego mężczyznę oraz nieletniego lat 16, którzy na ulicy używając siły fizycznej, doprowadzili do stanu bezbronności 33-latka, a następnie skradli na jego szkodę telefon komórkowy i 400 zł. 16-latek był już poszukiwany przez policję do innych podobnych spraw.

Policjanci podjęli ponad 300 interwencji, zatrzymano 5 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości, w tym dwóch podejrzanych ściganych listami gończymi.

Na drogach wydarzyło się 19 kolizji. W niedziele na ul. Bojkowskiej doszło do jednego wypadku drogowego. Zderzyły sie ford fokus z vw passatem. W wyniku zderzenia obrażeń doznała kierująca volkswagenem. Niestety, w czasie weekendu na ulice wyjechało wielu kierowców, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu (4 osoby) lub po jego użyciu (3). Wszystkim zatrzymano uprawnienia do kierowania.
Rekordzistą był 27-latek, który mając we krwi 2,1 promila, kierował samochodem osobowym marki daewoo. Został zatrzymany w czasie rutynowej kontroli w piątek około 21.00 na ul. Rybnickiej w Gliwicach. Jeden z nietrzeźwych niejako sam doniósł na siebie, doprowadzając do kolizji. W niedzielę nad ranem na ul. Kujawskiej podczas cofania najechał na fiata ducato. 37-letni sprawca miał we krwi prawie 1,7 promila, kierował fordem transitem.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI