Policja zatrzymała 4 osoby. Wśród nich był stalker

W miniony wtorek zatrzymano na gorącym uczynku czterech podejrzanych, w tym jednego nietrzeźwego kierowcę. Do sądu, z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie, doprowadzono 28-letniego stalkera, nękającego 37-letnią kobietę.

W czasie interwencji funkcjonariusze wylegitymowali 309 osób – w tej liczbie aż 120 kierowców. To oczywiście tylko wycinek pracy mundurowych gliwickiego garnizonu tego jednego dnia.

„Codziennie legitymujemy, pouczamy, nakładamy mandaty, kierujemy sprawy do rozpatrzenia przez sądy, przesłuchujemy świadków, konfrontujemy i okazujemy podejrzanych. Nasi dzielnicowi oraz policjanci zajmujący się postępowaniami administracyjnymi prócz spraw lokalnych prowadzą także te zlecone przez inne komendy czy prokuratury” – informuje policja.

Poniżej przykłady niektórych wtorkowych interwencji – zatrzymań do spraw typowo kryminalnych.

Pyskowiccy policjanci, prowadzący sprawę kradzieży kół z zaparkowanego na osiedlowym parkingu forda, wytypowali, namierzyli i zatrzymali w Zabrzu podejrzanego o ten czyn 24-latka. Knurowscy policjanci zatrzymali, i dziś doprowadzą do prokuratora z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie, 34-letniego sprawcę przemocy domowej. Mundurowi z II komisariatu rozliczają 24-letnią sprawczynię umyślnego zniszczenia karoserii samochodu. Ujęto także 49-latka kierującego toyotą,w którego organizmie krążyło prawie 2,4 promila alkoholu. Kryminalni złapali z kolei 30-letniego dilera narkotyków, a w jego mieszkaniu ujawnili znaczną ilość niedozwolonych środków.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI