r e k l a m a

spot_imgspot_img

Policja zatrzymała instruktorów nauki jazdy z Gliwic

Śląscy policjanci zwalczający korupcję zatrzymali 4 instruktorów nauki jazdy.

Mężczyźni są podejrzani o wystawianie fałszywych zaświadczeń o ukończeniu dodatkowego szkolenia na prawo jazdy, w zamian za korzyść majątkową. Zatrzymani usłyszeli łącznie 45 zarzutów. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Każdemu z nich grozi do 8 lat więzienia. Mężczyźni są w wieku od 43 do 53 lat. Przestępczy proceder mężczyźni prowadzili od 2006 do 2010 roku w jednym z ośrodków szkolenia kierowców w Gliwicach.

Jak ustalili śledczy, instruktorzy w zamian za pieniądze wystawiali fałszywe zaświadczenia o ukończeniu dodatkowego szkolenia na prawo jazdy. W rzeczywistości osoba, dla której wystawiony był dokument, nie odbyła takiego szkolenia w ośrodku wskazanym w zaświadczeniu.

Szkoleniowiec otrzymywał 50 złotych za „lewy” dokument. Zatrzymani usłyszeli łącznie 45 zarzutów poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Policjanci i prokurator zabezpieczyli mienie ruchome przestępców w postaci samochodów osobowych o wartości blisko 60 tys. złotych. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Za te przestępstwa każdemu z nich grozi do 8 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP Katowice)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ktoś
ktoś
10 lat temu

Proponuję pozamykać większość lekarzy bo oni też to robią i to oficjalnie .Niestety ale żaden piesek nie chce kłopotów z kimś kto jest mondrzejszy od niego .Nasz świat spada na psy i to widać bo tam gdzie człowiek potrzebuje pomocy to na krzywdę człowieka przymykają oczy .

lil
lil
10 lat temu

a przestańcie ludzie wszystkiego sie czepiać

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI