r e k l a m a

spot_imgspot_img

Policjanci z Gliwic najlepsi w województwie

Zakończyły się trwające od środy wojewódzkie eliminacje konkursu „Policjant służby kryminalnej województwa śląskiego 2015”.

Zawody dla kryminalnych rozgrywane były po raz pierwszy. Do rywalizacji wytypowano czteroosobowe ekipy z każdej komendy – podobne do tych pracujących na miejscach zdarzeń. Wygrali policjanci z Gliwic.

W konkursie uczestniczyli policjanci służby kryminalnej z komend miejskich i powiatowych województwa śląskiego. Każda drużyna składała się z funkcjonariusza dochodzeniowo-śledczego, operacyjno-rozpoznawczego, technika kryminalistyki oraz policjanta sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą.

Od 27 do 30 kwietnia br. w Szkole Policji w Katowicach odbył się I etap zawodów – sprawdzian umiejętności na miejscu zdarzenia w formie symulowanych oględzin przeprowadzanych przez każdą z drużyn.

Pozostałe konkurencje to sprawdzian wiedzy zawodowej, umiejętności strzeleckich, udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzy praktycznej w formie kazusu prawnego.

W klasyfikacji generalnej drużyn pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, drugie – ekipa KMP w Jastrzębiu Zdroju, a trzecie – reprezentanci KMP w Częstochowie.

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach stworzą drużynę reprezentującą śląski garnizon podczas ogólnopolskiego finału konkursu „Policjant służby kryminalnej roku 2015”, który odbędzie się w dniach 24-26 czerwca w Szkole Policji w Pile.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI