Politechnika zaprasza na dzień otwarty

Przyjdź 31 marca do Centrum Edukacyjno-Kongresowego (ul. Konarskiego 18B) na Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej.

Spotkanie dla tegorocznych maturzystów i uczniów klas młodszych rozpocznie się o godz. 10.00.
– Zainteresowani poznają zasady rekrutacji i ofertę edukacyjną na rok akademicki 2017/2018. Dowiedzą się m.in., jakie kierunki studiów – technicznych oraz nietechnicznych – proponuje 15 jednostek Politechniki Śląskiej, działających na terenie Gliwic, Katowic i Zabrza. Uczestnicy spotkania poznają ogólne zasady rekrutacji na poszczególne kierunki studiów i upewnią się, jakie przedmioty zdawać na egzaminie maturalnym, by wziąć udział w procesie rekrutacyjnym. Oprócz tego będą mieli okazję odwiedzić wybrane wydziały zlokalizowane na terenie gliwickiego kampusu, porozmawiać ze studentami i wykładowcami, poznać zaplecze laboratoryjne i przekonać się, jak na co dzień funkcjonuje jedna z największych uczelni technicznych w Polsce – wylicza Paweł Doś, rzecznik prasowy Politechniki Śląskiej. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się także z efektami pracy studenckich kół naukowych działających na uczelni.

Ramowy harmonogram Dnia Otwartego Politechniki Śląskiej jest następujący:
godz. 10.00 – oficjalne otwarcie i powitanie uczestników Dnia Otwartego Politechniki Śląskiej przez władze uczelni (aula A)
godz. 10.10 – Studiuj na Politechnice Śląskiej i realizuj marzenia! – prezentacja oferty edukacyjnej Politechniki Śląskiej na rok akademicki 2017/2018 (aula A)
godz. 11.00 – Rekrutacja krok po kroku – omówienie procesu rekrutacji na studia (aula A)
godz. 11.20 – spotkania na stoiskach informacyjnych z przedstawicielami wydziałów i studenckich kół naukowych działających na Politechnice Śląskiej (hol na parterze i I piętrze)
godz. 12.30–15.00 – zwiedzanie wydziałów Politechniki Śląskiej.
Od osób chcących wziąć udział w Dniu Otwartym Politechniki Śląskiej nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. W razie pytań związanych z wydarzeniem należy kontaktować się z Biurem Promocji Politechniki Śląskiej (e-mailowo, pisząc na adres: [email protected] lub telefonicznie pod nr. tel. 32/237-19-69).

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI