r e k l a m a


Pościg na DTŚ. Spowodował kolizję i uciekł (wideo)

31-letni gliwiczanin kierujący volkswagenem spowodował kolizję z prawidłowo jadącym samochodem marki renault na rondzie na Drogowej Trasie Średnicowej. Sprawca nie miał jednak zamiaru rozliczyć się z popełnionego błędu – przyśpieszył i rozpoczął ucieczkę z miejsca zdarzenia. Widzący to gliwicki policjant, będący właśnie w czasie wolnym od służby, natychmiast ruszył w pościg.

Podczas zderzenia w renault lagunie pokrzywdzonego, z którym kolizję spowodował sprawca, siedziało przerażone dziecko.

37-letni policjant KMP Gliwice, jadący swoim prywatnym samochodem z żoną i dziećmi, nie mógł nie zareagować – ruszył w pościg za uciekinierem. Równocześnie żona funkcjonariusza, dzwoniąc pod numer 112, informowała o sytuacji oficera dyżurnego, który natychmiast wysłał w teren radiowozy. Sprawca, łamiąc przepisy, uciekał świadomie, aż do momentu, gdy przecenił swoje umiejętności: zjechał w zjazd na wysokości ulicy Robotniczej i tam, próbując umknąć ścigającemu, usiłował przejechać przez podwyższaną krawężnikiem wysepkę. Jego samochód wybiło i obróciło dwukrotnie. W efekcie pojazd wypadł z jezdni i utknął na pasie zieleni.
Rosły 31-latek nie zamierzał i tym razem czekać na policję. Ruszył do ucieczki, lecz znajdował się już przy nim mundurowy, sierż. sztabowy Marcin Rydel. Krzyknął, że jest policjantem i nakazał zatrzymanie się. Wobec czynnego oporu musiał jednak zastosować siłę fizyczną oraz chwyty obezwładniające.

Zatrzymany został przejęty przez przybyły na miejsce patrol ruchu drogowego. Jak się okazało, powodem skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania był sądowy wyrok zakazujący prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
W wyniku obezwładniania uciekiniera policjant doznał kontuzji – nadwyrężył staw kolanowy. Gliwiczanina czeka teraz sprawa w sądzie, grozi kara więzienia za łamanie zakazu i z pewnością pokrycie strat materialnych, jakie spowodował kolizją. Przypomnijmy: dobrodziejstwo ubezpieczenia OC dotyczy tylko kierowców trzeźwych i posiadających prawo jazdy. Dodajmy – ten zatrzymany był trzeźwy.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Trom
Trom
3 lat temu

Szacunek dla Pana Polcjanta – zawsze na służbie !

You
You
3 lat temu

KIEDY W KONCU miasto zamontuje MONITORING NA RONDZIE GWARKOW NA JASNEJ??? Moze wtedy sluzby zainteresowaly sie debilami z beemek ktrorzy ludziom pod oknami z piskiem opon jezdza wokol ronda i co chca pokazac? Jacy z nich debile?

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI