r e k l a m a


Poseł Kobyliński zmienia barwy. „Zawiódł zaufanie obywateli”

Już wczoraj na naszym profilu na Facebooku podaliśmy nieoficjalną informację, że poseł z Gliwic – Paweł Kobyliński – odchodzi z ruchu Pawła Kukiza i prawdopodobnie przejdzie do Nowoczesnej Ryszarda Petru.

Po kilku godzinach poseł odniósł się na swoim Facebooku do wiadomości pojawiających się w mediach. Pod wpisem pojawiło się kilkaset nieprzychylnych komentarzy. Dziś na próżno szukać oświadczenia Kobylińskiego na jego profilu. Oświadczenie wydał również klub Kukiz’15.

Rzecznik prasowy Kukiz’15 Jakub Kulesza napisał: „Oświadczenie Klubu Poselskiego Kukiz ’15
Klub Poselski Kukiz ’15 informuje, iż na prośbę Prezydium poseł Paweł Kobyliński złożył u Marszałka Sejmu rezygnację z członkostwa w klubie Kukiz ’15. Powodem decyzji Prezydium były niejasności w oświadczeniu majątkowym posła. Pomimo wielokrotnych próśb, Kobyliński nie przedstawił Klubowi stosownego wyjaśnienia. Poseł, mający ujawniony majątek w wysokości prawie 2 mln zł bez uwzględnienia wartości posiadanych udziałów w spółkach, zadeklarował w oświadczeniu majątkowym ponad 650 tys. dochodu w roku 2014. Kobyliński, mimo imponujących dochodów, pobrał świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w wysokości 3 300 zł. Udzielił także tajemniczej pożyczki na kwotę 170 tys. zł oprocentowaną na 1,5%. Pobieranie świadczeń z bankrutującego ZUS-u przy tak wysokich dochodach jest jeszcze bardziej kontrowersyjne z uwagi na fakt popierania przez posła podwyższonego przez Platformę Obywatelską wieku emerytalnego. Z etycznego punktu widzenia stoi to w sprzeczności z przyjętą przez nasz klub Strategią Zmiany dla Polski. Kobyliński przyznał, że negocjuje z liderującą w sondażach Nowoczesną oraz Platformą Obywatelską, zdradzając przy tym niesłychany cynizm. Jako powód tych działań podał postulaty Kukiz ’15, które były przez niego akceptowane przed wyborami parlamentarnymi. Na uwagę zasługuje także fakt, iż poseł nie wykazywał się aktywnością, co zadeklarował w trakcie zaprzysiężenia. W związku z tym, że wybrany oddolnie parlamentarzysta zawiódł zaufanie obywateli, uważamy, iż powinien zrzec się mandatu poselskiego. Przyjęte przez nasz Klub standardy etyczne, których nie spełniał Kobyliński, obowiązują wszystkich posłów i nie będziemy akceptować żadnych wyjątków”.

Oto niektóre z komentarzy na Facebooku Kobylińskiego:

Łukasz: „Ludzie nie znali pana, tylko głosowali za ideą Kukiza, a pan ich oszukał! Mniej honor człowieku i oddaj mandat poselski!”
Lidia: „Popieram pana decyzję nie będzie pan identyfikowany z Kukizem i ludzmi z tej formacji zostaną sami tylko patrzeć jak PiS sie na nich wypnie. Potrzebni są do głosowania krótki żywot im wróżę”.
Tomasz: „Głosowałem na pana w Tarnowskich Górach. Jak spotkam pana w Tarnowskich Górach lub w Gliwicach to napluję panu w twarz. Oszukałeś mnie człowieku. Brak honoru. Wiedziałeś jakie poglądy ma Paweł Kukiz i przed wyborami nie przeciwstawiłeś się temu. Ważne było żeby dostać się do koryta”.
Rena: „Panie pośle, bardzo szanuję pana mądrą decyzję. Dla mnie jest pan bohaterem ratującym Polskę. Tak trzymać! Potrzebujemy więcej przyzwoitych polityków, którzy odcinają się od fanatyków – samobójców. Gratuluję rozwagi i życzę radosnych i ciepłych Świąt”.
Urszula: „Jak można zmienić partię? To jest zwykłe oszukiwanie społeczeństwa”.

Zobacz też dyskusję na naszym Facebooku

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sanpe
sanpe
8 lat temu

kolejny krętacz do partii oszusta sprzedajna dziewka – rozliczymy go po zakończeniu kadencji

CdAlpha
CdAlpha
8 lat temu

Takich ludzi skupia „bankier” któremu drzwi w karierze banki zamknęły. Dobrze pamiętamy jakże aspołeczną postawę liberała z nowoczesnej.
Nasz poseł świetnie wpisuje się w tą formację. Zadaniem Petru jest udawanie PO i zbieranie jej wyznawców – a tak naprawdę co zrobił dotąd Petru dla zwykłych obywateli? Zarabiał dobrze ale czy się dzielił…Nie słyszałem o tym i chyba nie usłyszę to rodzaj znacznie kulturalniejszego Palikota – robi sobie z Polski burą sukę.

Kobylińska ;)
Kobylińska ;)
8 lat temu

to człowiek bez honoru i ambicji oszukał wielu ale też wojowników i ludzi z list którzy pracowali na tego cymbała wynik

Gliwiczanka
Gliwiczanka
8 lat temu

te konta które go chwalą za wyjście z ruchu są fałszywe większość powstała dzień przed lub były długo nie aktywne …..Kobyliński pewnie sam je pisze,czy można upaść niżej?????

zx
zx
8 lat temu

Zdrajca, sprzedawczyk, cwaniak. Jawnie oszukal wyborcow, to niech odda mandat i zniknie z zycia publicznego na zawsze.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI