spot_imgspot_img


Potrącenie w Gliwicach nagrał miejski monitoring

9 grudnia o godz. 19.11 przy ul. Kościuszki w Gliwicach 30-letnia kierująca samochodem marki Opel Zafira potrąciła przechodzącą na oznakowanym przejściu dla pieszych 82-letnią kobietę.

Poszkodowana doznała obrażeń ciała, przewieziono ją do szpitala. Kierującej zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KMP Gliwice. Podczas weekendu odnotowano też (w naszym rejonie) inne potrącenia na przejściach…

Statystyki wskazują, że do zdarzeń w miejscach udostępnionych dla ruchu pieszego dochodzi najczęściej w miesiącach jesienno-zimowych, w godzinach, w których, z uwagi na wcześnie zapadający zmierzch, jest ograniczona widoczność. Przejścia dla pieszych są paradoksalnie jednymi z najmniej bezpiecznych miejsc na drogach. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele: nieuwaga kierowców, nieostrożność pieszych, wspomniana zła widoczność, wynikająca również z oślepiania kierowców przez nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy, zbyt duża prędkość samochodów.

Na nagraniu wykonanym telefonem komórkowym (zgrano obraz z monitora) widzimy moment potrącenia 82-latki. Niech to będzie przestroga dla kierowców! Być może po obejrzeniu filmu skłonimy kogoś do refleksji i zwiększymy świadomość, jak odpowiedzialnym zajęciem jest kierowanie pojazdem. Policjanci apelują o szczególną ostrożność w miejscach, w których mogą pojawić się piesi.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
4 lat temu

Kierowca samochodu skręcił w stronę przechodzącej kobiety, to wygląda na świadomą próbę zabójstwa

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI