Tauron odpowiada w sprawie remontu ul. Jagiellońskiej

Do naszej redakcji dotarł e-mail od rzecznika prasowego województw dolnośląskiego i śląskiego Tauron Dystrybucja.

Publikujemy go w całości:

„Odnosząc się do tekstu: https://infogliwice.pl/tauron-blokuje-remont-ul-jagiellonskiej/ chcemy poinformować, że:

W ulicy Jagiellońskiej biegną kable należące do Tauron Dystrybucja. Ekspertyza techniczna kabli wykazała, że nie wymagają wymiany lub rozbudowy i są w dobrym stanie technicznym. Jedyną zmianą jaką uważamy za konieczną, jest rezygnacja z użytkowania jednego z kabli.

W takiej sytuacji nie planujemy wymiany lub modernizacji tych kabli. Zgodnie z polskim prawem stroną, która ponosi pełny koszt przełożenia kabli jest podmiot, który chce tego dokonać. W obecnej sytuacji koszty związane z przełożeniem kabli powinien ponieść Urząd Miejski w Gliwicach.

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Gliwicach i Tauron Dystrybucja spotkali się kilkukrotnie, m.in. w lipcu 2018r., analizując kwestie związane z przebudową ul. Jagiellońskiej. W trakcie tych spotkań zostało wyjaśnione stanowisko Tauron Dystrybucja streszczone powyżej. Swoje stanowisko sformułowaliśmy również w piśmie z 15 listopada 2018 r., które zostało skierowane do Prezydenta Gliwic.

Urząd Miejski w Gliwicach wystąpił na początku 2017 r. o wydanie warunków usunięcia kolizji naszej infrastruktury z planowaną przebudową ul. Jagiellońskiej. Takie warunki usunięcia kolizji wraz z propozycją umowy zostały przez nas przesłane 30 marca 2017 r. Do czerwca 2018 r. Urząd Miejski nie podjął żadnych działań w celu zawarcia umowy.

Tauron Dystrybucja po raz kolejny wyszedł z inicjatywą spotkania z prezydentem Gliwic, żeby wyjaśnić wszelkie wątpliwości i niejasności narosłe wokół przebudowy ul. Jagiellońskiej”.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI