Powstaje nowy budynek dla innowacyjnych firm. Zobacz, jak będzie wyglądał

Trwa rozpoczęta w czerwcu budowa nowego obiektu Parku Naukowo – Technologicznego Technopark Gliwice.

Budynek ten będzie pełnił funkcję inkubatora przedsiębiorczości głównie dla firm branży ICT. Firmy te będą objęte wsparciem doradczym i szkoleniowym przez zespół Technoparku.

Na trzech kondygnacjach rozlokowane zostaną pomieszczenia biurowe i techniczne, w tym 4 laboratoria komputerowe. Budowa nowego budynku jest również związana z działającym przy Technoparku Obserwatorium Specjalistycznym ICT.

Inkubator będzie miał kształt szklanego pawilonu o trzech kondygnacjach i zajmie działkę między Parkiem a siedzibą GAPR. Miejsce służyło dotychczas jako „dziki” parking. Nowy budynek będzie o połowę mniejszy od swojego starszego brata.

Nowi najemcy otrzymają łącznie do dyspozycji 1143 m kw. powierzchni użytkowej. Budynek w całości będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powstaną również dodatkowe miejsca parkingowe.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
7 lat temu

W Gliwicach wiele się zmienia na plus i to jest tego przykład! Super

darko 23
darko 23
7 lat temu

Co za idioci to projektowali . To dobry przykład jak konstruktorzy biora się za architekturę . a jeszcze większa głupota jest się chwalenie i publikowanie tak słabych projektów .

Anonimowo
7 lat temu

Tam był okropny zabłocony teren a teraz będzie taki fajny budynek. Zmiana na plus 🙂

gliwicjus
gliwicjus
7 lat temu

Wyszłoby lepiej, gdyby zlecili zaprojektowanie budynku architektowi…

cliper
cliper
7 lat temu

Budynki same w sobie może i są interesujące ale..cała otoczka wokół tych budowli jest katastrofalna!każdy kto był np.w Holandii wie że jak wjeżdza się w tskie miejsca to jakby park wypoczynku oglądał-wszystko wypielęgnowane,przyjemnie no i ścieżki rowerowe-wszędzie,dosłownie!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI