r e k l a m a
spot_imgspot_img

Pożar budynku w Gliwicach. MZUK zlikwidował plac zabaw

Czytelnicy informują nas, że Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach zlikwidował plac zabaw. Dlaczego?

„MZUK likwiduje plac zabaw przy ul. św. Anny. Gdzie dzieci mają się bawić w wakacje?” – napisała do nas Czytelniczka, która przesłała zdjęcia pracowników MZUK demontujących urządzenia.

Okazuje się, że kilka tygodni temu miał miejsce pożar budynku przy placu zabaw na ul. św. Anny. „W związku z zaistniałą sytuacją MZUK zamknął obiekt z uwagi na bezpieczeństwo użytkowników oraz osób przebywających na tym terenie. Pożar spowodował naruszenie konstrukcji budynku, stąd decyzja o zamknięciu placu dla dzieci i młodzieży, ponieważ zdrowie oraz życie mieszkańców jest najważniejsze” – informuje MZUK.

fot. MZUK

„Obecnie zostały zdemontowane urządzenia na placu zabaw, ich stan nie nadawał się do użytku. W dalszym ciągu istnieje ryzyko zawalenia się sąsiadującej z obiektem ściany. Dzieci oraz młodzież w obecnej sytuacji mają do dyspozycji place zabaw, które znajdują się nieopodal, wręcz sąsiadują z nimi, a mowa o obiekcie przy ul. Hutniczej, który w ostatnim czasie został zmodernizowany, dwóch placach przy ul. Sportowej oraz dwóch obiektach w parku Chrobrego” – dodaje MZUK.

MZUK zapewnia, że plac zabaw przy ul. św. Anny nie zostanie zlikwidowany, jednakże czas otwarcia miejsca zabawy oraz montażu nowych urządzeń jest nieznany. Ma na to wpływ kilka czynników. Jednym z nich jest naruszona konstrukcja budynku. MZUK w planach budżetowych na kolejny rok uwzględni zakup nowego wyposażenia na przedmiotowy plac zabaw. Czy tak się stanie? Czas pokaże.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI