r e k l a m a


Pracownik gliwickiej firmy na liście TopHackers

Dawid Czagan, Security Architect w gliwickiej firmie Future Processing, awansował na drugie miejsce w ogólnoświatowym rankingu TopHackers.

Ranking ten klasyfikuje najskuteczniejszych tropicieli błędów bezpieczeństwa w oprogramowaniu firm i popularnych stronach internetowych, takich jak Yahoo czy Coinbase. Listę publikuje portal HackerOne.

Dawid Czagan, na co dzień lider zespołu inżynierów ds. bezpieczeństwa w firmie Future Processing, w czasie wolnym zajmuje się tropieniem błędów (tzw. „bugów”), mających wpływ na bezpieczeństwo użytkowników popularnych programów i serwisów internetowych, takich jak Google, Yahoo czy Coinbase. Dzięki swojej działalności plasuje się obecnie w ścisłej czołówce stale aktualizowanego rankingu TopHackers, tworzonego na podstawie liczby znalezionych podatności.

– Szukanie błędów bezpieczeństwa to moja pasja. Mogę śmiało powiedzieć, że moja praca to również moje hobby, a to, co robię w czasie wolnym w HackerOne i moje osiągnięcia w tej dziedzinie, dają mi dodatkową satysfakcję – tłumaczy Dawid Czagan.

Listę publikuje portal HackerOne, skupiający osoby, które poprzez szukanie i zgłaszanie błędów chcą poprawić bezpieczeństwo w sieci. Ci najbardziej zasłużeni zostają również wyróżnieni wpisem na „Hall of Fame” poszczególnych programów, w których wykryto błędy.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI