r e k l a m a


Trwa policyjna akcja „polowanie na pieszych”

Dziś od godziny 6.00 do 22.00 na terenie Gliwic i powiatu policjanci przeprowadzają działania „NURD” – Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego.

Będą jednak ujawniać wykroczenia popełniane nie tylko przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale i kierowców.

Celem jest przede wszystkim ograniczenie i wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, rowerzystków, kierujacych jednosladami a także kształtowanie wśród wszystkich użytkowników dróg właściwego zachowania. Policjanci będą konsekwentni wobec osób naruszających przepisy ruchu drogowego.

Przypominamy, że głównymi przyczynami wypadków spowodowanych przez pieszych jest przede wszystkim wejście na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, wejście zza przeszkody, chodzenie nieprawidłową stroną oraz wejście lub wbiegnięcie na ulicę przy czerwonym świetle sygnalizatora.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leon Zawodowiec
Leon Zawodowiec
10 lat temu

Mają specjalny biały furgon z kamerami.

Anonimowo
10 lat temu

Czekanie na zielone swiatło niekiedy trwa 15 min. bo dla samochodów jest po 2x umożliwiony przejazd z pieszy czeka. A na przejście ma sie ok 8-10 sekund wiec nie jest dziwne że coraz więcej osób przechodzi na czerwonym lub w nie dozwolonym miejscu.Szkoda że policja w tej sprawie nie interweniuje w UM Gliwice ale po co jak mogą się wykazać mandatami.

Abcyd
Abcyd
10 lat temu

Pieszym polecam jednak, aby kiedyś usiedli za kierownicą i pojeździli trochę autem, bo ich wyobraźnia jest bardzo słaba. Może wtedy nauczą się przechodzić przez jezdnię, nauczą się poruszania podczas deszczu/ulewy/śniegu, poruszania się po zmroku, i ograniczenia zaufania przy przechodzeniu zza pojazdu nawet na pasach! Przy prędkości nawet 50/h w mieście, gdy ktoś wychodzi zza pojazdu na pasach trzeba mieć naprawdę dobry refleks by takiego osobnika nie potrącić, a ten nawet się nie rozejrzy tylko ślepo brnie przed siebie bo „święta krowa” na pasach. Niestety istnieję coś takiego jak droga hamowania drodzy przechodnie.

Kształtujmy razem
Kształtujmy razem
10 lat temu

Dobrze się ustawili(Czc Policjanci):nie widać ich i obserwują dosyć niebezpieczne przejście dla pieszych (centrum miasta, dworzec pks- pl. Piastów- a tu pragnę zaznaczyć, że 'zebra’ jest PODWÓJNA!) I ja bym w tym miejscu proponował od razu podwójny mandat, gdyż podwójna opłata to większa możliwość tu cyt. 'kształtowania właściwego zachowania’!!! PRZECHODNIU!!! TRZYMAJ SIĘ ZEBRY!!!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI