Prawdziwy amerykański piknik w Gliwicach

13 września o godz. 13.30 na stadionie w Wilczym Gardle przy ul. Niezapominajki rozpocznie się Piknik Amerykański.

W ramach wydarzenia szykuje się świetne widowisko sportowe i wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Głównym wydarzeniem sportowym będzie mecz, w którym zmierzą się ze sobą drużyny Gliwice Lions oraz Wolverines Opole w ramach rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Gliwickie Lwy w spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 14:30 (godzinę po otwarciu Pikniku) będą walczyć o wejście do fazy Playoffs sezonu 2015.

Rozgrywany tego dnia mecz będzie miał także inny wymiar. Przypomnijmy bowiem, że rozgrywany jest on w dwa dni po 14tej rocznicy tragicznych zamachów terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych z 11 września 2001 roku. By upamiętnić ofiary poległe w tamtych atakach, a także by wyrazić solidarność i uczcić pamięć o żołnierzach, weteranach wojennych oraz wszystkich tych, którzy na co dzień poświęcają swoje życie w imię idei lepszego i bezpieczniejszego świata, planowana jest uroczysta ceremonia rozpoczęcia meczu.

Na kibiców którzy tego dnia odwiedzą stadion w Wilczym Gardle czekać będą występy i pokazy energetycznych i pełnych pasji cheerleaderek z zespołu Energy Cheerleaders. W przerwie meczu zaplanowano także wyjątkowy pokaz sztuki walki Capoeira przygotowany specjalnie dla gości pikniku przez grupę ABADA Capoeira Gliwice. Będzie to doskonała okazja by poznać to co najlepsze na obu amerykańskich kontynentach.

Wokół meczu zorganizowana będzie specjalna strefa pikniku, gdzie szereg atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych przygotowali partnerzy Lions Nation. Na każdego z uczestników pikniku będzie czekać do odebrania darmowy przewodnik kibica, tłumaczący podstawowe zasady futbolu amerykańskiego. W trakcie trwania imprezy odbędzie się także kilka konkursów, w których kibice będą mieli możliwość wygrania atrakcyjnych nagród.

Program pikniku:
13.30 – Otwarcie Pikniku Amerykańskiego,
13.30 – 17:30 – Piknik Amerykański, w tym strefa gastronomiczna, stoiska partnerów, pokazy innowacji sportowych, stanowisko rekrutacyjne Lions, konkursy i atrakcje dla dzieci i dorosłych,
14.10 – Uroczysta ceremonia rozpoczęcia meczu,
14.30 – Kickoff, rozpoczęcie meczu, w trakcie meczu doping cheerleaderek z zespołu Energy Cheerleaders, w przerwie meczu: występ Energy Cheerleaders.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI