Prezes sądu w Gliwicach złożył rezygnację. Wystosowano apel do ministra sprawiedliwości

W internecie pojawił się apel do Ministra Sprawiedliwości i list poparcia dla Prezesa Sądu Okręgowego w Gliwicach Arkadiusza Cichockiego.

„12 marca Arkadiusz Cichocki, po ponad rocznej walce o dobro wymiaru sprawiedliwości, kierując nienagannie i z ogromnym poświęceniem jednym z największych sądów w Polsce, w obliczu wielu przeciwności złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska” – czytamy na specjalnej stronie na Facebooku.

W dalszej części apelu czytamy: „Jako obywatel RP i urzędnik sądowy, będąc jednocześnie obserwatorem wielu niesprawiedliwych i krzywdzących ocen formułowanych przez część środowiska sędziowskiego pod adresem Pana Prezesa, zwracam się z apelem do Pana Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, o ponowne powołanie Pana sędziego Arkadiusza Cichockiego na stanowisko Prezesa Sądu Okręgowego w Gliwicach.

Pan sędzia Arkadiusz Cichocki jest wybitnym specjalistą z dziedziny prawa karnego, jest człowiekiem uczciwym i pielęgnującym wartości patriotyczne. Na stanowisku Prezesa dał się poznać jako zwierzchnik, który troszczy się nie tylko o dobro instytucji, ale również o godne warunki pracy, przyjazną atmosferę, szanując przy tym każdego pracownika bez względu na zajmowane stanowisko czy pełnioną funkcję. Jedynym powodem, dla którego Pan Prezes SSO Arkadiusz Cichocki spotykał się z brakiem akceptacji ze strony części środowiska sędziowskiego był fakt odebrania nominacji z rąk Pana Ministra Zbigniewa Ziobry w listopadzie 2017 r., nigdy natomiast rzetelna i merytoryczna ocena Jego pracy zawodowej.

Z wielkim żalem i bólem można było przyglądać się przez ostatni rok, kiedy to wysiłek i osiągnięcia w pracy Prezesa Cichockiego były nagminnie deprecjonowane przez ataki grupy sędziów, niszcząc tym samym Jego dobre imię. Wszystko to odbywało się kosztem oceny pracy całego Sądu. Wsparcia Prezesowi Sądu wielokrotnie udzielali pracownicy pionu urzędniczego, asystenckiego, a także część sędziów, którzy ze zdumieniem i niedowierzaniem obserwowali sytuację. W ostatnim czasie pojawiły się kolejne ataki naruszające godność osobistą Prezesa Cichockiego i Jego prawo do ochrony życia prywatnego. Wykonywanie zawodu i pełnienie wysokich funkcji publicznych w atmosferze ostracyzmu, jawnej wrogości oraz w stanie permanentnego stresu i zagrożenia fałszywymi oskarżeniami, niewątpliwie miało wpływ na nagłe złożenie rezygnacji ze stanowiska Prezesa Sądu.

W tych okolicznościach moje przekonania osobiste i zawodowe skłaniają mnie do otwartej walki o przywrócenie merytorycznego dialogu w środowisku sądowym na tematy dotykające istoty zarządzania jednostkami wymiaru sprawiedliwości oraz niezbędnej reformy struktur sądownictwa”.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
3 lat temu

Zero ma to w dupie.

Anna
Anna
3 lat temu

sędzia z przyrodzeniem publicznym powinien zmienić sąd na jakieś suwałki….i tyle…obraz dobrej zmianie w pełnej krasie..Polak katolik zdradzający żonę i robiący selfi członka:) rewelacja!

Tomasz
Tomasz
3 lat temu
Reply to  Anna

Serio? Specjalistka od prawdy objawionej się znalazła. Ludzie w każde gówno uwierzą bo w przeciwnym razie mogli by uznać że to ich życie jest do dupy.

25.08.2019
25.08.2019
3 lat temu

I co. Wyszło Ziobro z wora. Areczek okazał się członkiem zorganizowanej grupy hejterów. Oliwa sprawiedliwa. Finał to trybunał dla Zbyszka…

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI