Prezydenci chcą przejąć Sejmik Województwa?

Kilka dni temu na stronie prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza pojawił się apel samorządowców województwa śląskiego. O co chodzi? W najbliższych wyborach samorządowych chcą oni wystawić wspólną listę do Sejmiku Województwa Śląskiego.

Oto pełna treść apelu – frankiewicz.pl
„Województwo Śląskie nie było w ostatnich latach zarządzane we właściwy sposób. Coraz wyraźniej widać błędy i zaniechania kolejnych Zarządów Województwa. Zarządów, których skład ustalano w wyniku partyjnych kompromisów. Już za niespełna rok mieszkańcy naszego regionu będą mieli możliwość wybierać radnych Sejmiku. Musimy sobie zadać pytanie czy po raz kolejny oddamy nasz region w ręce partyjnych funkcjonariuszy uzależnionych od swoich szefów z Warszawy czy Gdańska.

Jako grupa doświadczonych, bezpartyjnych samorządowców uważamy, że naszym obowiązkiem jest zaproponowanie mieszkańcom alternatywy. Uważamy, że naszedł czas ograniczenia dominacji skłóconych partii politycznych w Sejmiku naszego województwa. Partii, których nieudolność i brak kompetencji obserwujemy od lat.
Uważamy, że odpowiedzialność za nasze województwo powinni wziąć na siebie samorządowcy. Przede wszystkim dlatego, że jesteśmy bliżej ludzi. Stykamy się z nimi codziennie. Sprawy jakimi się zajmujemy nie mają poglądów politycznych. Po drugie, mamy wieloletnie doświadczenie w pracy u podstaw. Codziennie zmieniamy nasze miasta a ich obywatele obdarzają nas zaufaniem, o którym warszawscy politycy mogliby tylko pomarzyć. Nie w głowie nam błyskawiczne kariery, czy trampoliny do parlamentu.

Chcemy usunąć bariery rozwojowe, których nie widzą partyjni politycy zainteresowani wynikami sondaży poparcia. Chcemy wysokiej jakości życia dla naszych mieszkańców i ich zadowolenia. Chcemy dobrze rozwijającego się województwa, bo dzięki temu nasze miasta będą mogły się rozwijać zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Jesteśmy przekonani, że możemy to wspólnie osiągnąć.

Dlatego zdecydowaliśmy, że w najbliższych wyborach samorządowych wystawimy wspólną listę do Sejmiku Województwa Śląskiego. Projekt ten może się jednak powieść tylko wtedy, jeśli zaangażują się w jego realizację różne środowiska, w tym przede wszystkim samorządowcy naszego regionu.

Apelujemy do Państwa, do ludzi, którzy podobnie jak my, pokonując wiele trudności starają się zapewnić jak najlepszy rozwój lokalnym społecznościom. Prosimy o włączenie się, pomoc i pomysły, jak przywrócić naszemu województwu należną mu pozycję w Polsce.

Jesteśmy przekonani, że wielu z Państwa podziela naszą diagnozę sytuacji, nasze zaniepokojenie i troskę o region. Uważamy, że wspólnie możemy uczynić władze regionalne prawdziwie samorządowymi, niezależnymi od rozkazów tego czy innego partyjnego ośrodka. Zapraszamy do przyłączenia się do naszej inicjatywy i włączenie się w pracę nad programem dla naszego regionu”.

Damian Bartyla, Prezydent Miasta Bytom
Zygmunt Frankiewicz, Prezydent Miasta Gliwice
Paweł Silbert, Prezydent Miasta Jaworzna
Adam Rams, Prezydent Miasta Knurowa
Grażyna Dziedzic, Prezydent Miasta Ruda Śląska
Adam Fudali, Prezydent Miasta Rybnika
Małgorzata Mańka – Szulik, Prezydent Miasta Zabrze

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
małosia
małosia
8 lat temu

Ja uważam ze już gorzej być nie może dlatego zagosuję na tych samorządowców bo w miastach robią dużo dobrego.

cliper
cliper
8 lat temu

pan Frankiewicz na szefa-czas pójśc dalej niż Gliwice-myśle kandydat nr 1!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI