spot_imgspot_img


Prezydent Adam Neumann pozywa internautę. „Mówię dość”

Prezydent Adam Neumann jest mocno krytykowany za brak dialogu z mieszkańcami w sprawie budowy gigantycznego zbiornika w miejscu – zdaniem wielu – zielonych płuc Gliwic, czyli tzw. Wilczych Dołów. Dzisiaj poinformował, że pozywa internautę za „bezpodstawne zarzuty”. Nie napisał jednak o jaki komentarz chodzi, ani nie podał danych pozwanego.

Adam Neumann zdecydował się na prywatny akt oskarżenia na podstawie art. 212 KK, czyli „zniesławienie”.
Art. 212 KK, par. 1. brzmi: „Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”.

Dołącz do dyskusji na naszym Facebooku

Oto oświadczenie prezydenta Neumanna:
„Szanowni Państwo,
nie unikam w swej pracy trudnych tematów, które – co zrozumiałe – wywołują kontrowersje. Zawsze jednak w poczuciu odpowiedzialności za miasto, kieruję się jego dobrem, nie prywatą.
Jako osoba publiczna liczę się z tym, że każdy mieszkaniec ma prawo do własnej oceny działalności mojej i podległego mi urzędu. Akceptuję konstruktywną krytykę i rozumiem emocje, jakie niektóre decyzje wywołują.
Żyjemy w nowej, stresującej dla wszystkich rzeczywistości pandemiczno-kryzysowej, co dodatkowo podnosi temperaturę debat publicznych. Jednak bezpodstawna agresja skierowana zarówno we mnie, jak i w moich bezpośrednich współpracowników daleko wykracza poza dopuszczalne granice debaty i wolności słowa.
Mówię DOŚĆ!
DOŚĆ bezpodstawnych zarzutów, insynuacji, oskarżeń o złodziejstwo, nieuczciwość, łapówkarstwo i zaniedbywanie obowiązków.
DOŚĆ pomówień, oczerniania mojej osoby i generowania kłamstw w przestrzeni publicznej. Stanowczo sprzeciwiam się temu, jak i wszelkim przejawom słownej nienawiści!
Informuję, że złożyłem w Sądzie Rejonowym w Gliwicach pierwszy prywatny akt oskarżenia przeciwko jednemu z internautów, wspierającemu w sieci protest w sprawie budowy zbiornika przeciwpowodziowego, który lżąc wulgarnie, oskarżał mnie o złodziejstwo i łapówkarstwo.
Będę tak postępował w każdym przypadku bezpodstawnego pomawiania mnie w przestrzeni publicznej niezależnie od ról społecznych pełnionych przez oszczerców.
Nie toleruję hejtu na swoim profilu. Każdy komentarz zawierający wulgaryzmy, szerzący kłamstwa i nawołujący do nienawiści jest natychmiast usuwany, a jego autor blokowany.
Apeluję o kulturę wypowiedzi i powstrzymywanie agresji! Zwłaszcza teraz, w czasach strachu o własne zdrowie i przyszłość, gdy wzajemne wsparcie, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa są tak ważne”.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jola
Jola
2 lat temu

Człowieku nie kompromituj się

glue
glue
2 lat temu

Gliwiczanie buzie na kłódkę. No chyba że w pieśniach opiewacie Cudownego Gospodarza Gliwic!

Ktoś
Ktoś
2 lat temu

Boże jaki to jest słaby prezydent. Kiedy referendum o jego odwołanie?

Ann
Ann
2 lat temu

Niestety w naszym kraju stało się normą opluwanie, pomawianie i obrażanie innych. Zawsze trzeba pamiętać, że na świecie są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

krzysztof
krzysztof
2 lat temu

przed wyborami zapewniał ,oż będzie rozmawiał z mieszkańcami na tematy ich nurtujące i co neumanie KŁAMSTWO, a jak mieszkańcy będą chcieli ciebie odwołać to co też NAS mieszkańców zaskarżysz do sądu bo co zadek za miękki SORY TAKI MAMY KLIMAT,a że nie spełniasz warunków nawet byle jakiej prezydentury to już inna sprawa, nie nadajesz się

Zoltan
Zoltan
2 lat temu

Ależ cuchnie naftaliną – widać znów powraca nowe!

Radek
Radek
2 lat temu

Dramat. Tu prezydent potrafi sie uaktywnic. Na innych polach – cisza. I nie daj Bog osmielic sie krytykowac, bo poda do sadu. Ot i prawdziwe oblicze wybranca gliwiczan ukazalo sie w pelni…
Brawo Panie Neumam. A podobno prawdziwa cnota krytyk sie nie boi…

donald
donald
2 lat temu

peowca wybrali peoowcy to teraz
słuchać pana nie krytykować

Mówię dość
Mówię dość
2 lat temu

Długo siedział cicho, ale jak już coś napisał to proszę siadać. Co za porażka.
Człowieku, Ty nas straszysz ????

Wiech
Wiech
2 lat temu

Sądowe działania Pana Neumana, żeby zamknąć ludziom buzie i stłamsić krytykę. Żałosne.

Romek
Romek
2 lat temu

ostatnie wystąpienia i komentarze Neumanna to za radą specjalisty od PR? jeśli tak to kiepski ten PRowiec

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI