r e k l a m a

spot_imgspot_img

Prezydent Neumann pochwalił się wydarzeniem kulturalnym. Organizatorzy: „Nie dostaliśmy ani złotówki”

W Gliwicach odbyła się Noc Chórów. Było to wydarzenie o charakterze artystyczno – edukacyjno – społecznym. Jego celem jest umożliwienie doświadczenia wartościowej muzyki społeczności miasta Gliwice. Organizatorzy nie otrzymali nawet złotówki wsparcia z urzędu miejskiego. Tymczasem nie przeszkodziło to prezydentowi Adamowi Neumannowi, by pochwalić się wydarzeniem.

„Zaraz chyba pęknę z dumy. Pan Prezydent Gliwic na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej zaliczył Noc Chórów do sukcesów kulturalnych Miasta Gliwice! Cudownie! Tylko że, proszę Szanownych Państwa, nie dostaliśmy od Urzędu Miejskiego w Gliwicach (my czyli Fundacja Chórtownia) na tę imprezę ANI ZŁOTÓWKI!” – napisała Justyna Dziuma, organizatorka.

„Jedyne, do czego się sprowadziła współpraca z instytucjami miejskimi to to, że:
1. Muzeum pozwoliło nam na wykorzystanie tyłów Zamku Cetryczów, które i tak są dostępne publicznie.
2. Również Muzeum pozwoliło nam śpiewać na schodach ogrodu Willi Caro (nawet nie wchodziliśmy do środka).
3. CK Victoria umieściło informację na swojej stronie oraz udostępniło na swoim fanpage-u i być może powiesiło gdzieś dwa plakaty (nie wiem, nie byłam w stanie sprawdzić).
4. Tekst o imprezie pojawił się w wydawanej przez UM bezpłatnej gazetce.
Pokazywanie Nocy Chórów w takim kontekście, że wiele się dzieje, ale że to ostatni rok, bo w przyszłym roku nie będzie tylu pieniędzy, sugeruje, że otrzymała ona nie wiadomo jaką dotację. Nieładnie, panie prezydencie Adam Neumann!” – napisała na swoim FB organizatorka.

Miasto Gliwice wielokrotnie wydaje ogromne kwoty na organizację różnych wydarzeń, które często przyciągają stosunkowo niewielu mieszkańców. Tymczasem okazuje się, że można to robić bez wsparcia UM i ogromnego kapitału.

„Budżet Nocy Chórów wynosił nieco ponad 3500zł i złożyły się na niego środki, które przekazali nam nasi Darczyńcy – również Mieszkańcy Gliwic – w ramach przeprowadzonej przez nas wcześniej zrzutki oraz ze środków własnych Fundacji. Czyli tak naprawdę to był sukces, tyle że pracowali na niego głównie Dyrektor Artystyczny Krzysztof Dudzik, Koordynator Wolontariuszy Kamil Gojowy, nasi cudowni Wolontariusze, uczestniczące w imprezie Chóry oraz wszyscy Darczyńcy” – informuje Dziuma. Organizatorka podziękowała też m.in. naszemu portalowi za poinformowanie o wydarzeniu.
„A jak już mówimy o finansowym wsparciu wydarzeń kulturalnych to opowiem Wam anegdotę: za zorganizowanie spotkania Forum Ludzi Kultury w auli na Barlickiego w czerwcu CK Victoria ściągnęło ze mnie 100zł za wynajem sali. Faktura u mnie do wglądu, jakby ktoś chciał zobaczyć. Ot, co znaczy dbałość o oddolne inicjatywy!” – podsumowuje Justyna Dziuma.

Przygotowywany od kilku tygodni artykuł dotyczący funkcjonowania wspomnianego już Centrum Kultury Victoria już niebawem w infogliwice.pl.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Largo
Largo
1 rok temu

Cały Adaś. Jeszcze trochę i zniknie ze sceny 😂😂

Gliwiczanin
Gliwiczanin
1 rok temu

śmieszny,niekompetentny starzec,zwany betonowym

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI