r e k l a m a


Prezydent, piłkarze i przedszkolaki pokazali, że lubią czytać

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2014_04/20140423_czytanie.mp4″ /]

W samo południe na Skwerze Doncaster przy Urzędzie Miejskim pojawili się ludzie kochający czytanie! Przyszli oczywiście z książkami.

Wśród przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej był także prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz, który przyznaje, że bardzo lubi czytać.
– Czytam bo lubię, ale muszę także być na bieżąco w wielu sprawach. Czasem mam tę przyjemność, że mogę poczytać moim wnukom – mówi prezydent Frankiewicz.

Czy czytanie jest jeszcze modne? Przedszkolaki z przedszkola miejskiego nr 40 z dumą opowiadały nam o tym, że już same potrafią czytać, ale lubią także, gdy czytają im rodzice.

23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach oraz Śląska Sieć Metropolitalna zorganizowały happening.

Imprezie towarzyszyły występy dzieci, konkursy, rozmowy o książkach i pasjach czytelniczych. Tuż po happeningu rozpoczęła się akcja „Podziel się książką”. Była to doskonała okazja, aby wymienić przeczytane książki na takie, które ciągle znajdują się na liście planuję przeczytać. W happeningu wzięli również udział Adrian Klepczyński, zawodnik Piasta Gliwice oraz drugi trener drużyny Dariusz Dudek.

– Od rana do wieczora jestem w klubie, mam sporo obowiązków, ale każdą wolną chwilę wykorzystuję na zabawę z moimi synami. Często im także czytam, oni bardzo to lubią – mówi Dariusz Dudek.

Trener Dudek przyznaje, że chętnie czytają także piłkarze gliwickiego Piasta. Nie zawsze pozwala im na to praca, ale podczas dalekich podróży wielu zawodników sięga w autokarze po książkę.

– Kiedyś był taki stereotyp, że piłkarze są mało inteligentni. Zapewniam, że nasi piłkarze ciągle się kształcą i poszerzają swoją wiedzę. Nie zawsze mogą naukę pogodzić z karierą. Tak było w moim przypadku, gdy byłem piłkarzem, ale teraz właśnie kończę studia na AWF – mówi II trener Piasta.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest od 1995 roku.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI