Problem braku miejsc parkingowych w centrum zostanie rozwiązany?

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/wp-content/uploads/2013/12/20131217-parkowanie.mp4″ /]

Na temat płatnego parkowania mówi się już w Gliwicach od wielu lat. Także i w budżecie na 2014 roku znalazł się zapis dotyczący poboru opłat za postój w centrum Gliwic.

Kilka dni temu ZDM postanowił zrobić coś z zaniedbanym parkingiem przy ul. Dworcowej. Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik ZDM informuje, że prace prowadzone są w pasie drogowym, nie dotyczą terenu prywatnego, który został ogrodzony. – Na miejscu stwierdzono wyrwy i deformacje, uwzględniliśmy zgłoszenia mieszkańców. Remontowany odcinek utwardzany jest kruszywem i destruktem asfaltobetonowym. Powstaje także przedłużenie chodnika z kostki brukowej do ul. Dolnych Wałów. Roboty potrwają do końca tygodnia – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska.

Remont parkingu spowoduje zapewne, że kilku kierowców będzie miało gdzie zostawić swój pojazd. Czy jednak inni przestaną parkować gdzie popadnie?

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wkur
wkur
9 lat temu

jeszcze płatne parkowanie niech wprowadzą to juz wogole nie bedzie gdzie stanąc bo mieszkańcy wszystko zajmą bo oni beda mieli taniej

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Tylko parking darmowy wielopoziomowy jest w stanie rozwiązać ten problem ale miasto za swoje nie wybuduje. Prywaciarz tez nie i jest problem.

Jacek_P
Jacek_P
9 lat temu

Patrząc na to co dzieje się przy Dworcowej widzę, że po pierwsze będzie wreszcie chodnik i piesi będą mogli bezpiecznie przejść od Cubusa do Dolnych Wałów. Oczywiście o ile chodnik nie będzie zastawiony przez parkujące na nim samochody ( pewne w 99%). Parking szybko zostanie na stałe zaanektowany przez bagażówki i osobówki i tak nie będą miały gdzie parkować. A może SM zainteresowała by się samochodami parkującymi na pasach zieleni, trawnikach, a zwłaszcza na chodnikach pozostawiając pieszym niekiedy mniej niż pół metra! Czy SM za każdym razem sama z siebie nie może interweniować, tylko czeka na sygnał telefoniczny?

irek
irek
9 lat temu

Przecież parking za pocztą został zmniejszony o jakieś 80% bo ktoś ogrodzil go plotem. Teraz to dopiero będzie tragedia tam zaparkowac i ludzie zaczna parkować na jednym z trzech pasów Dworcowej.

lolo
lolo
9 lat temu
Reply to  irek

„Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik ZDM informuje, że prace prowadzone są w pasie drogowym, nie dotyczą terenu prywatnego, który został ogrodzony.”

Gliwiczanin
Gliwiczanin
8 lat temu

a jak ktoś jak ja mieszka w centrum to też za parkowanie będzie musiał płacić za parkowanie bod swoim blokiem

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI