r e k l a m a
spot_imgspot_img

Przebudowa ul. Kujawskiej, Akademickiej i Panewnickiej. Będzie opóźnienie

W maju ulice Kujawska, Panewnicka i Akademicka zostały wyłączone z ruchu.

Prowadzone są tam prace związane z przebudową układu drogowego w rejonie Hali Widowiskowo-Sportowej Gliwice. Z ruchu wyłączono odcinek ul. Kujawskiej – na odcinku od ronda z ul. Skłodowskiej-Curie do ul. Dolnej, odcinek ul. Panewnickiej – od ul. Pszczyńskiej do ul. Baildona oraz ul. Akademicka na odcinku od ul. Skłodowskiej-Curie do ul. Panewnickiej.

Zakończenie prac zaplanowano na końcówkę października. Z najświeższych informacji wynika jednak, że termin realizacji inwestycji może być zagrożony, z przyczyn niezależnych od ZDM i wykonawcy robót. – Powodem są liczne kolizje z istniejącą infrastrukturą podziemną, której nie naniesiono na mapach. W chwili obecnej jest ich 29. Gestorzy sieci muszą się z tym uporać – informuje w rozmowie z infogliwice.pl Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzeczniczka ZDM w Gliwicach.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Orzechowski
7 lat temu

Generalnie trzeba dodać że od momentu zamknięcia przez 2 miesiące te drogi praktycznie byłe nie tknięte – tempo „robót” zatrważające

Pawel Neska
7 lat temu

jakby byly kary za niedotrzymanie terminow to by sie sprezali… a tak to przerwa na papieroska co 5 min

infogliwice.pl - portal i telewizja
Reply to  Pawel Neska

To nie przerwy na papieroska zawiniły. W artykule są szczegóły

Ulfi
Ulfi
7 lat temu
Reply to  Pawel Neska

Neska zamilcz, jak masz tak bzdurnie komentować.

Asia Borzęcka
7 lat temu

Ubolewam, żeby chociaż oddali cały pas Pszczyńskiej od Jacka, i skończyli się bawić koło lidla, bo 3 miesiące to chyba już sporo na jedną dziurę ;/

infogliwice.pl - portal i telewizja
Reply to  Asia Borzęcka

W tej sprawie też próbujemy coś ustalić.

Asia Borzęcka
7 lat temu
Reply to  Asia Borzęcka

Dzięki Wam wielkie 🙂

infogliwice.pl - portal i telewizja
Reply to  Asia Borzęcka

ZDM odpisał nam, że to nie ich inwestycja. Pytamy w urzędzie. Czekamy.

Asia Borzęcka
7 lat temu
Reply to  Asia Borzęcka

Mnie to wygląda na rury ciepłownicze, ale to nieistotne, fakt jest taki że się babrają a korki sięgają Panewnickiej, nie wiem jak jest później bo jak już jadę to są to okolice 7 rano ;/

Ric
Ric
7 lat temu

tez nie rozumiem robot na ulicy Poznanskiej Najpierw wybieraja ziemie pozniej sypią tluczen ,waluja to a teraz kopią ulice w poprzk i podlanczaja rury.

Ulfi stul pysk
Ulfi stul pysk
7 lat temu

To na pszczyńskiej to istna kpina. Ktoś ma po prostu gdzieś terminu bo w konsekwencji i tak się nie poniesie odpowiedzialności. Sprawa zamkniętych dróg na panewickiej i Kujawskiej to efekt mozolnego tempa pracy jak i mnogości robót.
Pszczyńska koło Lidla to natomiast kpina i Polskie urzędnicze partactwo.

WoX
WoX
7 lat temu

Nawet nie chcę wiedzieć jakie cuda teletechniczne, kanalizacyjne i wodociągowe znajdą przy remoncie Zabrskiej i Jagiellońskiej. Fajnie, że będą robić ale gdy znajdą „skarby” co to na mapach nie były to pewnie tam dopiero przebudowa stanie odłogiem. Jak dziura na Pszczyńskiej koło Lidla.

Gliwiczanin
Gliwiczanin
7 lat temu

Niech ta osoba, która podjęła decyzję aby zamknąć cały ten obszar odpowie na pytanie gdzie pracownicy i studenci Politechniki mają parkować swoje samochody. Tą bezmyślną decyzją odcięto dostęp do trzech wielkich parkingów przy Akademickiej. Tak jakby nie można było wpierw się skupić na jednej ulicy i ją wyremontować, a potem remontować resztę. Myślę, że najwyższy czas zająć się tą sprawą.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI