r e k l a m a


Przechodzisz przez ulicę w niedozwolonym miejscu? Lepią mandaty

Gliwiccy policjanci włączyli się do wojewódzkich działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tym razem policyjna akcja ma na celu ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego. W dzisiejszej akcji „NURD” w godzinach od 6.00 do 22.00 uczestniczy kilkunastu funkcjonariuszy drogówki.

Policjanci obserwują skrzyżowania, przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe i główne ciągi komunikacyjne, czyli wszystkie te miejsca gdzie najczęściej dochodzi do potrąceń.

Policjanci będą karać mandatami niesfornych pieszych, rowerzystów ale i kierowców nie stosujących się do zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Celem takich działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

(KMP Gliwice)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Slawo
Slawo
12 lat temu

Według podręczników do prawa jazdy pierwszy może przejść poza przejściami jesli odległość od przejścia przekracza 100m.Pieszy moze też przechodzić na skrzyżowaniu na którym nie ma wyznaczonych przejść dla pieszych,nawet gdy skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100m od wyznaczonego przejścia do pieszych.

Silesian
Silesian
12 lat temu
Reply to  Slawo

To jest jak porada prawna z „Przyjaciółki”….

bo niżej, w ust. 3 art. 13 ustawy prawo o ruchu drogowym widnieje jak byk:

„Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w
ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa
ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany
ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą
najkrótszą, prostopadle do osi jezdni.”

o czym to nasi drodzy piesi wydają się zapominać…..

Ktoś
Ktoś
12 lat temu

Powinni kierowców przede wszystkim karać,to oni najczęściej nie stosują sie do przepisów.Większość z nich myśli że ul.Zwycięstwa to tor wyścigowy i pruje po 80-90km/h!!!

gliwiczanka
gliwiczanka
12 lat temu
Reply to  Ktoś

Tak.. a nawet i więcej, nie raz także widziałam..
Szczególnie warto o zauważyć wieczorami i w nocy, jeździ młodzież, często po alkoholu, zależy im tylko na „lansowaniu się” i prują..

daro24
daro24
12 lat temu

Nikt nie jest bez winy ponieważ w przypadku PIESZYCH to wkraczają na pasy bez rozglądania się czy coś nadjeżdża czyli wprost pod koła mojego roweru jak i samochodów. KIEROWCY nie zachowują szczególnej ostrożności przy przejściach dla pieszych, oraz lekceważą obowiązek zatrzymania się przed pasami na warunkowej zielonej strzałce. Często rozmawiają przez telefony komórkowe podczas jazdy gdyż jest to Zabronione!!! ROWERZYŚCI bardzo często jeżdżą po zmroku bez jakiegokolwiek oświetlenia, bez kasków. Jeżdżą szybko chodnikiem slalomem po między ludźmi i stwarzają zagrożenie, niespodziewanie wjeżdżają na drogę przed samochodami włączając się do ruchu. Na skrzyżowaniach pchają się wszelką jadąc obok samochodów stojących na… Czytaj więcej »

PLK
PLK
12 lat temu

Moim zdaniem to jest skandal że piesi jeszcze chodzą po mieście! I oni jeszcze mają czelność przechodzić przez ulice! Za przechodzenie przez jezdnie powinna być kara więzienia a każdy kierowca widzący pieszego na jezdni powinien jeszcze przyśpieszyć! Ludzie w ogóle powinni tylko siedzieć w domu przed telewizorami i się nie ruszać.

*********
*********
11 lat temu
Reply to  PLK

hahahahah aaaaa nie mogę,domyślam się ze to miał być żart albo napisała to osoba z zakładu psychiatrycznego hahaha i to „do więzienie” no po prostu to mnie rozśmieszyłeś,niezłe to był niezły żart:D:D:D

mulder
mulder
12 lat temu

a ja chec przechodzci w miejscu niedozwolonym. Ew. konsekwencje poniose ja. Strace zdrowie badz zycie a jak komus cos zniszcze samochod to wtedy bede odpowiadal za to. Dlaczego znow ktos chce mnie uszczesliwiac na sile ?!

aReS
aReS
11 lat temu
Reply to  mulder

Volenti non fit iniuria (łac. Chcącemu nie dzieje się krzywda).

łukasz
łukasz
11 lat temu
Reply to  mulder

OK, pod warunkiem, że za całość leczenia zapłacisz gotówką, z własnej kieszeni.

zik
zik
12 lat temu

czy pan milicjant ma coś do przyjaciółki??

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI