r e k l a m a


Rozlicz PIT przez internet. Szybko i bez kolejek

spot_img
r e k l a m a

Urzędy skarbowe zachęcają do korzystania do wysyłania deklaracji podatkowych drogą elektroniczną.

Można to zrobić przez stronę internetową www.e-deklaracje.gov.pl. Ministerstwo Finansów zapewnia, że system internetowy stworzony został w taki sposób, by można było z niego korzystać bez żadnego wysiłku. Prowadzi krok po kroku przez wypełnianie formularzy, a potem wysłanie deklaracji.

Do wysłania najpopularniejszych druków nie jest potrzebny kwalifikowany podpis elektroniczny. Bez niego złożymy PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A oraz PIT-19A za 2011 r. i wniosek PIT-16 w 2012 r.

– Program na bieżąco sprawdza poprawność wprowadzanych danych. Bezpieczeństwo przesyłanych informacji zagwarantowane jest dzięki wymogowi autoryzacji deklaracji (kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub co najprostsze i bezkosztowe – kwotą przychodu wykazaną w poprzednim zeznaniu rocznym). W ten sposób wyeliminowana zostaje możliwość podszycia się pod podatnika – czytamy na portalu.

Twórcy systemu podkreślają również, że nie trzeba martwić się, czy złożony drogą elektroniczną formularz dotarł do urzędu.

Program wydaje potwierdzenie w sytuacji poprawnego przebiegu całej operacji albo wyświetli odpowiedni komunikat. Złożone prawidłowo zeznanie pozwala na wygenerowanie Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO). Jest ono traktowane na równi z dowodem nadania listu poleconego czy złożeniem zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

(UM Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Echelon
Echelon
11 lat temu

Korzystałem i system działa bardzo sprawnie 😉

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

właśnie wypełniłem i było ok

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI