r e k l a m a


Przejazd nową obwodnicą Gliwic (wideo)

Kolejny odcinek obwodnicy, tym razem południowej jest gotowy. 4 grudnia został oddany do użytku.

Inwestycja zakładała nie tylko budowę południowej części obwodnicy miasta, ale także przebudowę i rozbudowę układu drogowego pomiędzy ulicami Bojkowską i Pszczyńską. W ramach realizacji prac wybudowany został 700-metrowy łącznik ul. Bojkowskiej z ul. Okrężną. Kolejnym etapem prac była przebudowa południowej części ul. Okrężnej na odcinku ok. 500 metrów. Docelowo odcinek południowej obwodnicy łączący ul. Bojkowską z ul. Pszczyńską (węzeł autostradowy) Gliwic liczy prawie 2 km. Składa się z jednej jezdni z dwoma pasami ruchu (po jednym w każdą stronę). Droga jest oświetlona, a wzdłuż niej stanęły tablice zmiennej treści, na których wyświetlane są informacje o ewentualnych utrudnieniach, czy warunkach atmosferycznych.

Poza odcinkiem jezdni w ramach inwestycji wybudowano chodniki umożliwiające bezpieczną komunikację pieszych, drogę rowerową oraz dwie zatoki autobusowe.

Odcinek południowej obwodnicy miasta umożliwi kolejny etap wyprowadzenia ruchu tranzytowego z miasta, dogodniej połączy z węzłem autostradowym, a także zapewni lepszy dojazd do rozbudowujących się firm logistycznych, znajdujących się w rejonie węzła autostradowego Gliwice Sośnica.
Koszt odcinka obwodnicy południowej nieco ponad 57 mln zł.
Dofinansowanie do budowy uzyskano z dwóch źródeł: Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie ponad 11 mln 600 tys. zł, a także z Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości blisko 9 mln 800 tys. zł.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI