Przez cały weekend kontrolowali samochody. Są wyniki

Sobota i niedziela to czas działań Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach w ramach policyjnej akcji pod nazwą „Alkohol i narkotyki”.

Działania mają na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy wsiedli za kierownice, będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Akcja trwała od godz. 6.00 w sobotę, a zakończyła się o 6.00 w niedzielę. Funkcjonariusze chcieli także uświadomić kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

Przy wyborze miejsc, w których zorganizowane zostały punkty kontrolne policjanci kierują się szczególnie tymi odcinkami dróg, które są najbardziej zagrożone wypadkami oraz innymi przestępstwami i wykroczeniami popełnianymi przez kierujących.

Średnio w tygodniu gliwiccy policjanci zatrzymują ok. 10 nietrzeźwych kierujących, najwięcej w czasie weekendów.

Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

AKTUALIZACJA

W minionym tygodniu na drogach Gliwic i powiatu doszło do 4 wypadków, w których rannych zostało 14 osób. Odnotowano 55 kolizji, zatrzymano 20 nietrzeźwych kierowców. W czasie weekendowych policyjnych działań „Alkohol i narkotyki” skontrolowano prawie pół tysiąca kierowców. Wpadło 6 pijanych kierowców. W działaniach uczestniczyło 16 policjantów i dwóch żandarmów wojskowych.

(KMP Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI