r e k l a m a
spot_imgspot_img

Pseudokibice chcieli wtargnąć na siłownię w Gliwicach. Zatrzymania

Policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców z Katowic ustalili, że pseudokibice 3 śląskich drużyn chcą napaść na pseudokibiców z Gliwic podczas ich treningu na siłowni.

„Stróże prawa weszli w bezpośredni kontakt oficerami zwalczającymi przestępczość pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, z którymi przy wsparciu policjantów z Gliwic i katowickiego oddziału prewencji zapobiegli napaści i starciu chuliganów. Znalezione przez nich niebezpieczne przedmioty świadczą o tym, że spotkanie mogło zakończyć się dla wielu osób tragicznie” – informuje policja.

Policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KMP w Katowicach uzyskali informację, z której wynikało, że w piątkowy wieczór może dojść do napaści pseudokibiców z Katowic, Rybnika i Zabrza na pseudokibiców gliwickiej drużyny piłki nożnej.

„Do ataku miało dojść na terenie siłowni w centrum Gliwic. Informacja ta została przekazana do Centrum Operacyjnego KWP w Katowicach oraz gliwickim policjantom i mundurowym z katowickiego oddziału prewencji, którzy od razu ruszyli we wskazany rejon, aby zapobiec napaści i starciu pomiędzy pseudokibicami” – przekazuje policja.

„Policjanci z komendy miejskiej i wojewódzkiej w Katowicach zablokowali drogi wyjazdowe z parkingu, na którym pseudokibice zostawili swoje samochody. Kiedy mężczyźni zorientowali się, że na miejscu są policjanci, usiłując uniknąć legitymowania, próbowali zbiec do swoich samochodów i odjechać” – dodaje policja.

„Kierowca jednego z pojazdów chcąc wyjechać z parkingu, próbował potrącić policjanta. Na szczęście szybka reakcja kryminalnego zapobiegła tragedii, a dwóch mężczyzn z samochodu zostało zatrzymanych” – informują policjanci.

„W trakcie policyjnych działań zatrzymany został również pseudokibic jednego z śląskich klubów piłkarskich, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Pozostali pseudokibice zostali wylegitymowani. Podczas kontroli pojazdów policjanci znaleźli w nich niebezpieczne narzędzia, w postaci maczet, trzonków siekier, rakietnic oraz sprzęt do sztuk walki, jak np. ochraniacze zębów i rękawice do mieszanych sztuk walk” – przekazuje KWP.

Kliku z mężczyzn było już wcześniej notowanych w związku z przestępczością pseudokibiców.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mirqus
Mirqus
25 dni temu

„Pozostali pseudokibice zostali wylegitymowani”, no to zarąbista akcja policji, pogratulować .

TomR
TomR
25 dni temu
Reply to  Mirqus

Żebyś wiedział, że zajebista. Prewencja zrobiła to co do niej należało, czyli prewencyjnie zapobiegła rozróbie z użyciem sprzętu w miejscu publicznym, gdzie mogli ucierpieć przypadkowi ludzie. A jeżeli nie doszło do przestępstwa, to na jakiej podstawie mieli robić coś więcej, niż legitymowanie? Też bym wolał, żeby takie ludzkie odpady można było legalnie odstrzelić na miejscu za samo planowanie, ale prawo jest prawem.

Bolec
Bolec
25 dni temu
Reply to  Mirqus

Było to niezwykle dotkliwe i z pewnością zapobiegnie podobnym ekscesom w przyszłości.

Wampir
Wampir
25 dni temu

Wielkiej straty by nie było,szkoda że się nie udalo

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI