r e k l a m a

spot_imgspot_img

Psy zaatakowały kobietę. Została pogryziona

Pies pogryzł kobietę, która wybrała się na spacer. Poszkodowana zgłosiła ten fakt straży miejskiej.

Patrol udał się na miejsce zdarzenia. Pogryziona kobieta szła wieczorem ulicą Dolnej Wsi i nagle została zaatakowana przez dwa wilczury, które wybiegły z posesji. Jeden z psów ugryzł ją w nogę.

Patrol udał się pod wskazany adres jednak w tym dniu nikogo nie zastał. Następnego dnia strażnicy zastali właściciela psa, który oświadczył, że zapomniał zamknąć bramę wjazdową i dlatego psy wybiegły z posesji.

Podczas sprawdzania książeczki szczepień okazało się, że żaden z psów nie posiada aktualnych szczepień przeciwko wściekliźnie, związku z powyższym właściciel psów został ukarany dwoma mandatami karnymi na łączną kwotę 200 złotych.

O zdarzenie powiadomiono Powiatowego Lekarza Weterynarii, właściciela psa poinformowano o obowiązku udania się z psami na obserwację do weterynarza.

Przypominamy o obowiązku szczepienia psów, który wynika z ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt
• art.85 ust 1a. Kto uchyla się od obowiązku ochronnego szczepienia psów przeciwko wściekliźnie, a w przypadku wprowadzenia obowiązku ochronnego szczepienia kotów przeciwko wściekliźnie od tego obowiązku podlega karze grzywny.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
fredek
fredek
9 lat temu

Zdjecie nie przedstawia owczarka niemieckiego. ”Wilczur”, byl profesorem….

Bastet
Bastet
9 lat temu

Na jej miejscu zażądałabym odszkodowania.

Gliwiczanin
Gliwiczanin
9 lat temu

Mandat po byku ! Żandarmi zadowoleni z interwencji ? Prowizja bedzie ? Zapewne duzo wyzsza niz ten smieszny mandat.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI