Trwają Igry. Środa to dzień sportu

Studenckie świętowanie rozkręca się na dobre. Środa w igrowym terminarzu to Dzień Sportu.

Na terenie Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej studenci i pracownicy Politechniki Śląskiej w Gliwicach biegają, grają w piłkę i uprawiają nieco mniej tradycyjne dyscypliny sportu. W programie jest m.in. amatorski Freestyle slalom w skateparku i nowatorskie podejście do hokeja czyli „mopej” z mopem i mydłem w roli kija i krążka.

Dzień Sportu to również okazja, żeby wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu z pierwszej pomocy i zapisać się do Bazy Dawców Komórek Macierzystych, a od 17.30 w stołówce przy ul. Łużyckiej potrenować szare komórki podczas turnieju gier planszowych.

W czwartek, jak zapowiadają studenci, rozpocznie się prawdziwe szaleństwo. O 16.00 na gliwickim Rynku na studentów czekają konkursy z nagrodami i pokazy tańca, a o 17.00 Prezydent Miasta Zygmunt Frankiewicz przekaże żakom klucze do bram miasta.

Z Rynku studenci wyruszą barwnym korowodem na kampus Politechniki, gdzie w tym roku odbędą się koncerty. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo na czas pochodu zamknięte dla ruchu będą ulice: Matejki, Dworcowa i Dunikowskiego. (szczegóły dotyczące utrudnień i zamkniętych ulic można znaleźć TUTAJ). Na scenie, ustawionej w pobliżu ul. Akademickiej, zagrają Funk Da System, Koniec Świata, Farben Lehre, Acid Drinkers. Koncerty rozpoczną się o 18.00.

W piątek, czyli ostatni dzień IGRÓW, od 17.00 muzyczną rozgrzewkę zapewnią zespoły Othlan i Prime. Później scenę na kampusie przejmą: raper Małpa, Jamal i grupa T. Love.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI