spot_img


Radiostacja będzie świeciła na zielono. Dlaczego?

5 października to Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

Gliwice należą do jednego z 17 miast, które wspierają ogólnopolską kampanię społeczną. Już jutro o godzinie 19.00 na zielono rozbłyśnie gliwicka Radiostacja.

17 milionów. Tyle osób na całym świecie cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce. To prawie połowa ogólnej liczby mieszkańców Polski.  Organizatorzy kampanii kolejny raz chcą zwrócić uwagę Polaków na codzienne problemy osób z MPD i przypomnieć, że są one pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Akcja potrwa do końca miesiąca, lecz jej najważniejsze wydarzenia odbędą się 5 października. Tego właśnie dnia cała Polska zaświeci na zielono.

Motywem tegorocznej kampanii #17 milionów jest kolor zielony. Dlatego też w dniu 5 października aż 26 obiektów w 17 miastach Polski zaświeci na zielono.

Wśród podświetlonych obiektów znajdują się m.in. Zamek Królewski w Warszawie, Sky Tower we Wrocławiu, Katowicki Spodek oraz wiele, wiele innych. Wśród zaangażowanych miast są: Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Katowice, Białystok, Gdynia, Radom, Toruń, Kielce, Gliwice, Chęciny, Rzeszów oraz Łódź.

Pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskiej kampanii jest łódzka Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat, która od wielu lat zajmuje się specjalistyczną terapią dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. W tegoroczną kampanię podobnie jak w roku ubiegłym zaangażowało się wiele osób prywatnych, instytucji oraz znanych osób publicznych (aktorów, muzyków, sportowców i dziennikarzy).

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI