Radoslav Latal znów trenerem Piasta Gliwice

Radoslav Latal został ponownie trenerem Piasta Gliwice. Czeski szkoleniowiec zastąpił zwolnionego we wtorek Jiriego Necka. Latal w piątek rozpocznie zajęcia z drużyną.

Latal pracował w Piaście jeszcze podczas przygotowań do sezonu 2016/2017. Przed rozpoczęciem rozgrywek rozwiązał jednak kontrakt z Niebiesko-Czerwonymi za porozumieniem stron. Teraz wrócił na Okrzei.
Czech podpisał dwuletni kontrakt. W rozgrywkach 2015/2016 drużyna Radoslava Latala zdobyła wicemistrzostwo Polski.

Czeski szkoleniowiec odniósł się także do kwestii transferów, o które będzie teraz zdecydowanie trudniej. – W dalszym ciągu szukamy napastnika, ale musi to być gracz bez kontraktu, ponieważ okno transferowe jest już zamknięte. Teraz musimy poprawić psychikę zawodników. Drużyna potrafi strzelać bramki, więc trzeba do tego wrócić. Chcę dać temu zespołowi impuls. Psychika będzie odgrywała znaczącą rolę w odbudowie zespołu. Wszyscy oczekują zwycięstw, więc drużyna jest pod sporym ciśnieniem i musi pokazać, że potrafi grać w piłkę. Dobrze wiemy, że tak jest i widzieliśmy to w poprzednim sezonie.

– Czuję ogromną odpowiedzialność wobec klubu i kibiców. Oczekiwania są duże, ale wszystko zależy od wyników i od tego jaką grę będziemy prezentowali na boisku – mówił.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI