r e k l a m a


Ranking kredytów gotówkowych – dowiedz się, jak wybrać kredyt gotówkowy i nie przepłacić

Kredyt gotówkowy jest obecnie bardzo popularnym zobowiązaniem. Najczęściej biorą go osoby, które chcą jak najszybciej otrzymać gotówkę na dowolny cel. Przy niewielkich kwotach możemy zyskać gwarancję otrzymania takiego kredytu, ale również — w przeciwieństwie do kredytu hipotecznego — nie musimy mieć wkładu własnego.

Dla wielu osób jest to ogromnym plusem, gdyż w łatwiejszy sposób mogą sfinansować swoje wydatki. Sprawdź, jak ranking kredytów gotówkowych może pomóc nam w wyborze oferty, która nie zaburzy znacznie naszego budżetu.

Jak nie przepłacić za kredyt gotówkowy?

Sprawdzając ofertę banku, należy zwrócić uwagę na to, jakie RRSO zawiera oferowany kredyt gotówkowy. Jest to oprocentowanie od pożyczki, jaką otrzymujemy od banku w związku z zaciągnięciem zobowiązania. W zależności od firmy bankowej oraz kwoty, jaką pożyczamy, może ono wynosić od 9 do nawet 20%. Należy wybrać taki bank, który będzie miał oprocentowanie na jak najniższym poziomie. Może jednak być to złudne, ponieważ banki potrafią w ofercie ujawniać wyłącznie niskie oprocentowanie kredytu, a nie wspominają o dodatkowych opłatach, które są ukryte w ratach pożyczki. Aby uniknąć takiej pułapki, należy dopytać o wysokość rat lub samodzielnie obliczyć je za pomocą kalkulatora kredytu gotówkowego. W ten sposób możemy porównać kwotę kredytu oraz jego koszt, w który wchodzą takie kwoty jak np. opłata za udzielenie pożyczki i odsetki.

Tani kredyt gotówkowy — jak wybrać?

Aby wybrać tani kredyt gotówkowy, należy unikać ofert, w których opłaty za udzielenie pożyczki są dla nas niejasne. W umowie kredytowej powinniśmy mieć takie informacje jak kwota raty oraz ilość opłat związanych z udzieloną nam pożyczką. Powinniśmy również wiedzieć, co dzieje się w sytuacji, kiedy kredyt chcemy spłacić wcześniej. W przypadku kredytów hipotecznych wcześniejsza spłata kredytu nie zawsze jest możliwa, a jeśli możemy to zrobić, to niestety łączy się to z dodatkowymi kosztami.

Dzięki dokładnemu przeczytaniu umowy kredytowej możemy sprawdzić, jakie koszty są ukryte w naszym kredycie i czy rzeczywiście jest on taki atrakcyjny, na jaki wygląda. Należy także zorientować się, czy raty kredytu możemy dopasować do naszych potrzeb. Przede wszystkim wiele banków oferuje tani kredyt gotówkowy, ale nie proponuje elastycznego spłacania rat. Taki rodzaj spłacania jest korzystny zwłaszcza w przypadku kredytów hipotecznych. Płynne wybieranie pomiędzy ratami malejącymi lub rosnącymi sprawia, że możemy swobodnie operować kwotami, jakie miesięcznie wydajemy na kredyt.

Żeby kredyt był dla nas przystępny cenowo, musi zawierać następujące opcje:

— Możliwość szybszego spłacenia kredytu bez dodatkowych opłat;

— Możliwość zmiany sposobu spłacania kredytu bez dodatkowych opłat;

— Niska kwota ubezpieczenia kredytu  np. na wypadek utraty pracy;

— Niskie oprocentowanie, uzależnione od kwoty, którą pożyczamy;

— Brak dodatkowych opłat.

Ranking kredytów gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże nam wybrać opłacalną ofertę, która nie zaburzy znacznie naszych wydatków. Dzięki takiemu zestawieniu możemy uniknąć dodatkowych opłat, które w wielu przypadkach są ukryte np. w miesięcznych ratach. Nie zawsze konieczne jest także wykupienie ubezpieczenia, dlatego jeśli nie zależy nam na takiej usłudze, szukajmy banku, który tego nie wymaga. Ranking kredytu gotówkowego przygotowywany jest na podstawie aktualnych ofert bankowych z uwzględnieniem najważniejszych czynników determinujących ich atrakcyjność.

Kredyt gotówkowy CITI HANDLOWY

Obecnie bardzo popularny kredyt gotówkowy na dobrych warunkach proponuje nam Citi Bank Handlowy. Stopa oprocentowania wynosi 7.49%, RRSO posiada wysokość procentową 9,35%, a miesięczna rata przy pożyczonej kwocie 20 000 wynosi 497,51 zł. Kredyt możemy otrzymać ekspresowo bez konieczności spełnienia wielu formalności.

Kredyt gotówkowy w PKO BP

Bardzo korzystną ofertę proponuje także bank PKO BP. RRSO w tym przypadku wynosi 7,22%, a klient może wybrać dodatkową opcję niskooprocentowanego kredytu konsolidacyjnego. Polega on na zebraniu wszystkich naszych zobowiązań w jednym banku. Jest to bardzo dobra opcja dla osób, które mają pożyczki w różnych instytucjach bankowych i firmach parabankowych. Możemy zyskać jedną niską ratę oraz pewność, że będziemy pamiętać o wszystkich naszych zobowiązaniach. Może być to również ratunek dla konsumentów,  których raty zobowiązań są bardzo wysokie. Jeden bank wykupuje od nas wszystkie kredyty lub pożyczki, dzięki czemu zyskujemy dogodne warunki, na jakich możemy spłacać nasz kredyt.

Kiedy nie warto brać kredytu gotówkowego?

Zaciąganie kredytu gotówkowego może być ryzykowne w momencie, kiedy nie mamy własnych oszczędności, mamy również wiele innych zobowiązań w instytucjach bankowych oraz innych podobnych firmach, a także nie mamy pewności co do stałości naszych dochodów. Zanim pożyczka zostanie nam udzielona, bank sprawdzi wszystkie nasze zobowiązania, a także zapyta o nasze dochody oraz wydatki, jakie musimy ponosić regularnie. Chodzi tu o opłaty za mieszkanie lub samochód, alimenty, rachunki itp. To ważne informacje dla banku, które wskazują, czy dany konsument jest wypłacalny. Warto pomyśleć o tym, zanim zaciągniemy pożyczkę. Jeśli nie jesteśmy pewni swojej pozycji w pracy albo mamy wiele innych zobowiązań, warto wstrzymać się z decyzją o kredycie na inny, nieco spokojniejszy dla nas czas, kiedy nasza sytuacja finansowa będzie bardziej stabilna. Wtedy możemy również myśleć o kredycie oraz jego ubezpieczeniu np. na wypadek naszej choroby, czy też utraty stałego źródła utrzymania.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI