Realizacja celów klimatycznych przez PEC-Gliwice Sp. z. o.o. to konieczność, na której wszyscy zyskamy

Ciepło systemowe z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej trafia do ponad 49 tys. gliwickich mieszkań (z tego ponad 22 tys. mieszkań zaopatrywanych jest w ciepłą wodę), do licznych instytucji, zakładów przemysłowych, obiektów oświatowych i usługowo – handlowych.

Ciepło systemowe w Polsce znajduje się u progu zmian związanych z osiągnięciem celów środowiskowych. Realizacja celów klimatycznych to jedno z kluczowych wyzwań dla PEC-Gliwice, które wiąże się także z niekorzystną sytuacją globalną, tendencjami w energetyce i kierunkami rozwoju branży ciepłowniczej. Zmiany profilu produkcji ciepła i chłodu w PEC-Gliwice Sp. z o.o. wkraczają na ścieżkę transformacji energetycznej, których fundamentami są: eliminacja wykorzystania paliw kopalnych w postaci węgla, osiągniecie statusu efektywnego systemu ciepłowniczego tj. wzrostu znaczenia ciepła z OZE i ciepła odpadowego oraz osiągnięcie nowego celu redukcyjnego CO2 na rok 2030. Dostawca ciepła pracuje nad zwiększaniem efektywności energetycznej przez realizację celów digitalizacji przesyłu ciepła i zabudowę nowego źródła ciepła pracującego na cieple odpadowym.

Krzysztof Szaliński– Działania jakie są przed nami to ambitny plan inwestycyjny, zbieżny z celami klimatycznymi Strategii Gliwice 2040 jaki i Polityki Energetycznej Polski do 2040r., który w konsekwencji ma dać efekt w postaci dobrze zbilansowanej i ekologicznej produkcji ciepła dla mieszkańców Gliwic. Postawienie na nowe technologie wpłynie znacząco na wyhamowanie cen dostawy ciepła dla naszych mieszkańców – mówi Prezes PEC Krzysztof Szaliński.

Sukces szyty na miarę

– Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice Sp. z o.o. zajęło III miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej za 2022 rok. Jesteśmy bardzo dumni z tego powodu, oznacza to bowiem, że nasze wysiłki zostały zauważone i wynagrodzone. To wielki zaszczyt znaleźć się na podium i zostać wybranym z grona tylu znamienitych przedsiębiorstw ciepłowniczych w Polsce – mówi Prezes PEC Krzysztof Szaliński.


Przy ocenie krajowych przedsiębiorstw energetyki cieplnej brano pod uwagę cały zakres zmiennych: od danych technicznych, poprzez politykę kadrowo-szkoleniową, na współpracy z lokalnymi społecznościami i wspieraniu inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu skończywszy.
– O tym i innych sukcesach firmy w dominującej mierze decydują jej pracownicy. Zatrudniamy pracowników o wysokich kwalifikacjach, doświadczeniu, otwartych na nowoczesność, to dzięki nim nasze przedsiębiorstwo pnie się na sam szczyt, naszym celem jest oczywiście numer 1 w Polsce podsumował Prezes PEC – Krzysztof Szaliński.
III miejsce Ranging przedsiebiorstw
Artykuł partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
30 dni temu

św.pamieci znajoma czekała 50 lat na podłączenie „bloków” z jej ulicy a miała aż 1000 metrów do samego PECa.

Obiecywali jej przez 20 lat a później przez kolejne 30 lat przestała wierzyć 😀 no i się udało, jeden sezon przeżyła w luksusie…

Sasiad
Sasiad
29 dni temu

Rozumiem, ze to dlatego podniesliscie po raz kolejny w ciagu roku ceny o 30 procent? Czy to wina Tuska i UE?

Covid
Covid
29 dni temu
Reply to  Sasiad

wiadomo, wszystkie wina są Pana T.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI