Remont wiaduktu w ciągu ul. Pszczyńskiej zakończony

Zakończył się trwający od 12 sierpnia remont wiaduktu w ciągu ul. Pszczyńskiej.

Prace prowadziło Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. Przypomnijmy, że roboty podzielone były na 2 etapy obejmujące każdorazowo zajęcie jednego pasa ruchu. W obydwu etapach ruch w kierunku: od węzła autostradowego Gliwice-Sośnica do centrum odbywał się czynnym pasem ruchu po remontowanym wiadukcie. W kierunku od centrum do węzła autostradowego ruch odbywał się objazdem przez rondo na ul. Okrężnej. Na szczęście to już koniec objazdów i utrudnień w tym miejscu.

W ramach inwestycji naprawiona i na nowo zaizolowana została płyta pomostowa, a także położona nowa nawierzchnia.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Normalnie order z buraka wystrugac i przyznac kazdemu kto zgodzil sie na remont tego waskiego wylotowego gardla. Po co to bylo remontowac jak wszyscy wiedza ze tam trzeba bylo by to zburzyc i nowy szeroki postawic ale ktso jak zwykle wzial kase ktos sie nie zgodzil bo za malo mialby dostac i tak kasa zostala utopiona bezsensownie ….

urywaczgwintów
urywaczgwintów
9 lat temu
Reply to  Anonimowo

A nie można drugiego wąskiego wiaduktu postawić obok za połowę kosztów a nie topić kasy w nowy szeroki i użytkować oby dwa jednocześnie a w przyszłości w przypadku remontu, można skierować ruch z jednego na drugi i swobodnie prowadzić prace ?

KKK
KKK
9 lat temu

Tam potrzebna była gruntowna modernizacja i poszerzenie wiaduktu a nie remont!

urywaczgwintów
urywaczgwintów
9 lat temu
Reply to  KKK

Modernizację i poszerzenie nie dokonuje się przez remont?

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

jezdnia jest już na prawdę bardzo złej jakości. Jeszcze nie została dostatecznie zakończona a już na wiadukcie są koleiny ! koszmar. Czy UM Gliwice odebrał już tą robotę ?

urywaczgwintów
urywaczgwintów
9 lat temu
Reply to  Anonimowo

Na nowo położonym asfalcie zostały już wygniecione koleiny ? W ciągu paru dni ? Drogowcy układali nowy asfalt od razu z koleinami? Jeżeli tak, to jest na to chyba gwarancja wykonawcy robót ?

ed
ed
9 lat temu
Reply to  Anonimowo

Widać powstały od upalnego słońca w ciągu paru godzin.

mieszkaniec gliwic
mieszkaniec gliwic
9 lat temu

A ja mam takie pytanie, czy nie można było chociaż zrobić dodatkowego pasa w dolnej części wiaduktu w kierunku gliwic do skrętu w prawo???? nawierzchnia była w całkiem niezłym stanie przed remontem, w gliwicach jest dużo więcej ulic z gorszymi nawierzchniami niż ten remontowany wiadukt na pszczyńskiej…

Może lepiej było przeznaczyć te pieniądze na pozbycie się torowiska choćby z ulicy Jagielońskiej??? torowisko nie remontowane jest piękną wizytówką centrum miasta…..

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI