Remonty dróg. Co już zrobiono i co nas jeszcze czeka?

W tym roku na bieżące remonty miasto planuje wydać ponad 12 mln zł z budżetu miejskiego. Naprawiane są jezdnie i chodniki w różnych dzielnicach.

Pogoda sprzyja w tym roku drogowcom. Co już zrobiono? Przykładowo zmodernizowano chodniki w Ostropie, Starych Gliwicach, Szobiszowicach i na Trynku (na odcinkach ulic Traktorzystów, Kozielskiej, Uszczyka i Lotników). Zupełnie nowe chodniki zbudowano przy ulicach Nad Łąkami, św. Wojciecha i Jałowcowej.

Nową nawierzchnię mają natomiast ulice: Wyczółkowskiego (od ronda do ul. Kozielskiej) oraz Styczyńskiego (od ul. Kozielskiej do ul. Andersa). Z myślą o zmotoryzowanych wyremontowano także parkingi przy ulicach Zygmuntowskiej (na odcinku od ul. Ossolińskich do ul. Literatów) oraz Wybrzeże Wojska Polskiego. Nowe nawierzchnie jezdni i chodników powstały na ulicach Karolinki i Wieniawskiego, a także przy fragmentach ulic Brzozowej, Żeromskiego i św. Marka. Ten ostatni remont był jednym z zadań wskazanych do realizacji przez mieszkańców w ramach głosowania podczas budżetowych konsultacji społecznych i objął też budowę kilku miejsc parkingowych.

W takim samym głosowaniu mieszkańcy zadecydowali o budowie miejsc parkingowych przy ul. Paderewskiego na osiedlu Obrońców Pokoju.

Tam roboty są w toku i mają zakończyć się w październiku. Drogowcy pracują też obecnie m.in. na Zatorzu – trwa remont jezdni na ul. Poniatowskiego (od skrzyżowania z ul. Chorzowską do skrzyżowania z ul. Okrzei), gdzie zakres robót wymagał wprowadzenia okresowo ruchu jednokierunkowego i objazdu dla kierowców. Dodatkowo powstaną tam miejsca postojowe i powiększony zostanie skwer.

W najbliższych tygodniach ekipy remontowe przeniosą się m.in. na ul. Kościuszki. – Ulice w Gliwicach są systematycznie modernizowane. W tym roku w ramach tzw. remontów bieżących, które nie obejmują naszych większych inwestycji drogowych, do realizacji skierowaliśmy 28 zadań. Taka lista powstaje na podstawie wizji inspektorów Zarządu Dróg Miejskich w terenie, pod uwagę brane są propozycje radnych miejskich i osiedlowych, analizowane są zgłoszenia przekazywane przez mieszkańców. Uwzględniliśmy też wyjątkową sytuację związaną z budową w Gliwicach Drogowej Trasy Średnicowej. Zdecydowaliśmy się na remonty, które nie powodują dużych utrudnień przy głównych drogach – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM. Wszystkie bieżące remonty powinny zakończyć się w listopadzie.


MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
asto
asto
7 lat temu

Chodniki na ulicy Traktorzystów w Ostropie wyremontowano tylko że jest to ulica łączaca Wilcze Gardło z Ostropą gdzie nikt nie chodzi a tam gdzie jest bardzo duży ruch pieszych czyli na ulicy Archtektów można nogi połamać gdzie jest zrobina nowa nawirzchnia a chodniki i krawężniki z minionej epoki.

mieszkaniec
mieszkaniec
7 lat temu

Dokładnie,co z tego że położyli nowy asfalt na Architektów gdy w czasie robót uszkodzili chodniki,ciężko się tam poruszać nie mówiąc już o spacerze z dzieckiem .
W ogóle słowo chodnik to dużo powiedziane, dziura na dziurze!

xam
xam
7 lat temu

Na ul. Uszczyka zrobili nowe chodniki… tak wysokie że trudno na nich zaparkować (chodnik jest na tyle szeroki, że nikomu by to nie przeszkadzało; choćby jedną osią). Natomiast ulicę pozostawili w takim stanie, że już lepiej było wcześniej.

ff
ff
7 lat temu

Zapraszam urzędników do przejażdżki ul. TOSZECKĄ, która od lat jest w planach i tylko w planach. Wstyd!!!

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI